Krtkovacie centrum

Čistenie, preplachovanie, údržba podlahového kúrenia a radiatorov. Dezinfekcia trubiek pitnej vody. Plnenie a preplachovanie slnečných kolektorov

Preplachovanie, čistenie, odvápňovanie podlahového kúrenia

 
Odvápňovanie a čistenie trubiek podlahového kúrenia
Pre zákazníkov ponúkame možnosť predaja a prenájmu zariadený na údržbu rozvodov podlahového kúrenia. Znížte spotrebu energie a žite ekonomickejšie. Naša firma ponúka stroj na mechanické čistenie. Čistenie, celkové odvápňovanie, preplachovanie, údržba a konzervácia podlahového kúrenia a zdrojov pitnej vody je riešená špičkovou technikou. Zakladáme si na preplachovacom a čistiacom kompresore Ropuls Rothenberger. Čistiaci kompresor pre čistenie a odkalovanie trubiek podlahového kúrenia odporúčame všade tam, kde máme pocit z nedostatočného tepla v priestoroch

Ide vám kúrenie naplno? Máte stále pocit, že nie je priestor dostatočne vykurovaný? Problém môže byť v znečistenom a zavápnenom podlahovom kúrení. Preplachovací kompresor, ktorý ponúkame v našej požičovni čistí
mechanicky potrubie, pričom strháva nánosy vodného kameňa vzduchom a vodou. Čistenie podlahového kúrenia je realizované viacerými možnosťami. Cielené rádové nárazy vzduchu s vodou lepšie strhávajú znečistenie z trubiek.

Druhou možnosťou ako vyčistiť detailne trubky radiatorového kúrenia je
nechať pretekať vodu so vzduchom v obehu.

Treťou možnosťou je zapojiť pri čistení
chémiu na odvápnenie trubiek podlahového kúrenia. Chémia, vzduch a voda strhávajú veľmi efektívne akékoľvek znečistenie za dlhé roky. Výsledkom bude určite efektívnejšie kúrenie- menšia spotreba a teplo v priestore. 


 
  • Preplachovací kompresor si môžete požičaťPo dôkladnom zaškolení prácu s našou technikou zvládne naozaj každý, i ten, čo nie je z oboru. Vyčistite, prepláchnite, vydezinfikujte a odvápnite si vykurovacie systémy, radiátory, slnečné konektory, či vodovodné potrubie jednoducho sami, kedy vám to najviac vyhovuje! 

 

Čistenie, dezinfekcia a preplachovanie vodovodného potrubia


Čistenie, dezinfekcia a preplachovanie vodovodného potrubia alebo trubiek pitnej vody je nutné z hľadiska hygieny. Potrubie pitnej vody je po rokoch zanesené nečistotami. Ponúkame vám špičkový kompresor, ktorý si môžete u nás požičať a kúpiť. Čistenie zdrojov pitnej vody je možné vďaka technike kompresorového preplachovania. Všade tam, kde chceme mať čisté vodovodné potrubia musíme z času na čas používať kompresorovú preplachovaciu techniku. Čistiaci kompresor pracuje na princípe stlačeného vzduchu, kedy cielenými nárazmi vzduchu čistíme mechanicky vodovodné potrubie. 
 

 
Technické parametre Ropuls Rothenberger
Pripojenie na potrubie R 1´´ GK- napojenie
Max priemer potrubia DN 65/2´´
Max prietok 5m/h
Max tlak vody 7 bar
Max teplota vody 30 stupňov
Spôsob ochrany IP 22
Miera oddelenia oleja 99,9%
Zadržanie častíc 0,3 micro meter 
Max tlak 8 bar
Výkon motora 1,5 kW
Napájanie 230 V
Rozmery 630x380x340mm

Potrubia pitnej vody sú rôzne. Často sa stáva, že potrubie je zanesené tak, že je to skutočne až alarmujúce. Do potrubia nevidíme, čiže nevieme čo skutočne pijeme. Voda môže vyzerať pekne a čisto, prax môže byť iná. Vo vode sa môže nachádzať rôzne znečistenie. Taktiež veľmi malé častice ako je piesok sú z tela veľmi ťažko vylučované. 
 
Prečo by sme mali čistiť a dezinfikovať vodovodné potrubie?
Otázka je správne položená, odpoveď je ešte lepšie vysvetliteľná. Naše zdravie, úžitok z pitnej vody a celkový zdravý rozum na pohľad veci. Raz sme sa spýtali zákazníka, či si niekedy uvedomil, čo skutočne pije keď voda preteká starým potrubím? Povedal nám, že sa nad tým zamyslel prvý krát vo svojom živote. V krátkosti vysvetlené veľmi jednoducho, čo sme chceli napísať našim zákazníkom. 

Pre profesionálov a živnostníkov obsahuje prístroj možnosť protokolovania
Profesionálna aplikácia a protokolovanie vďaka aplikácii eDM (electronic Data Management) umožňuje prenos preplachovacích dát prostredníctvom Bluetooth. Aplikácia vhodná pre zariadenia OS Android a Windows. Okamžité odoslanie protokolu vo formáte PDF. 
 


Chémia na radiatorové vykurovacie systémy


Chémia na vykurovacie systémy je rôznorodá. Slúži na odvápňovanie vykurovacích systémov a celkovú údržbu. Chémiu je možné použiť s prístrojom a tak isto bez prístroja na bežné čistenie. Druhy chémie na čistenie podlahového, radiatorového, plošného a iného typu kúrenia je mnoho. Pre našich zákazníkov odporúčame čistiacu chémiu v 1l fľaškách. Ide o chémiu pre vykurovacie systémy. Na výbere záleží, pretože chémia sa delí na dezinfekčné prostriedky, konzervačné prostriedky a bežnú chémiu. Chémia cirkuluje v systéme spolu s vodou a vzduchom. Chémia má úlohu pri čistení v tom, že má dopomáhať strhávať nánosy, ktoré obaľujú trubky podlahového kúrenia. Pomocou našej chémie je možné čistiť, dezinfikovať a udržiavať systém. 

Cena za fľašku chémie (1l) sa pohybuje od 25 eur bez dph/35 eur bez dph
Cena za 10kg - 30kg balenie od 40 eur bez dph 
 


Odvápňovanie bežných vykurovacích telies (radiátory, kotle, tepelné telesá)


Na čistenie podlahového kúrenia si môžete požičať náš profesionálny preplachovací kompresor. Na druhej strane pri bežných vykurovacích systémoch je možné používať Rocal 20, ktorý je výbornou pomôckou na odvápnenie. Definujeme ho ako čerpadlo, ktoré manuálne prepína prietok vody. Odvápňovanie bežných vykurovacích telies odporúčame teda riešiť prostredníctvom čerpadiel Rothenberger, ktoré fungujú manuálnym prepínaním prietoku.

Prístroje na čistenie vykurovacích systémov, kotlov a iných tepelných  telies umožnia odstrániť silné usadeniny a tým pádom zefektívniť kúrenie. Efektívne odvápnenie radiátorov vedie k úspore peňazí a energie. Chémia na odvápňovanie radiátorov Romatic 20 značky Rothenberger je maximálne účinná. Používa sa v spojení s čerpadlom na čistenie. Farebný indikátor použitia hovorí o zmene farby používanej chémie. Koncentrát sa riedi s vodou. Chémia na vykurovacie systémy je vhodná na boji proti korózii. 

Rocal 20 Rothenberger
 
 
Technické parametre
Pripojenie potrubia R 1/2´´
Objem nádrže 15l
Napätie 230 V
Výkon motora 150 Watt
Prietok 40 l/min
Výtlačná výška 10m
 


Čerpadlo na plnenie a preplachovanie slnečných kolektorov


Prečo čistiť a vykonávať údržbu solárnych panelov a slnečných kolektorov? Naša odpoveď je veľmi jednoduchá. Efektivita energie, ktorú chceme prijať a ekonomická stránka veci. Čistenie slnečných kolektorov je z hľadiska procesu údržbový krok, kde predlžujeme životnosť systému a zvyšujeme efektivitu energie, ktorú chceme získať. 
 
U nás si môžete systém na plnenie a preplachovanie slnečných kolektorov kúpiť a požičať.
 
Systém Rosolar Rothenberger slúži na preplachovanie a napĺňanie trubicových a plochých kolektorov. Výhodou nášho systému je skutočne veľmi rýchly proces preplachovania a napĺňania. Preplachovací kompresor kolektorov obsahuje čerpadlo a robustné tepelné odolné hadice. Čerpadlo umožní efektívne naplnenie a preplachovanie solárnych panelov. Čerpadlo plní aj funkciu odvzdušňovania. Čistiaci účinok čistenia slnečných kolektorov je maximálne efektívny vzhľadom k výkonu- odplaví aj maličké veľmi pevné znečistenie. Čerpadlový prístroj obsahuje nastaviteľné teleskopické tyče od 76 až po 110 cm. Plnenie nádoby je jednoduché vďaka veľkému otvoru. Vyprázdnenie čerpadla je jednoduché vďaka ventilu. 

Rosolar Rump Plus Rothenberger


 
Technické parametre
Objem nádrže 30l
Dĺžka hadice 2x3m/prípojka 1/2´´
Motor 230 V/750 W
Samonasávacie čerpadlo
Max tlak 5,9 bar
Hmotnosť 23kg
 

Prečo si požičať a kúpiť systémy na čistenie potrubia pitnej vody, podlahového kúrenia a slnečných kolektorov Rothenberger?

 
Disponujeme kamennou predajňou 
Dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva
Je lepšie požičať a následne možno kúpiť
Mechanické čistenie potrubí
Ekologické čistenie vďaka nárazom vzduchu
Čistenie, odvápňovanie, dezinfekcia v jednom kroku

 

Benefity preplachovacích kompresorov, systémov na čistenie radiatorovvy a systémov na čistenie slnečných kolektorov

 
  • kvalitná značka Rothenberger
  • absolútna úspora energie a financií
  • minimalizovanie korózie a znehodnotenia potrubia
  • pomer cena/výkon = max efektivita
  • celkovo silný tlak vody v potrubí pri čistení
  • účinnosť odlučovania oleja 99,9% pri Ropuls
  • protokolovanie v pdf dokumente hneď po práci