Krtkovacie centrum

Videoinšpekčné kamery, termokamery a trasovanie (lokalizácia potrubia)

Termovízia, termovízne kamery na lokalizáciu netesných miest

 
Termokamera je v podstate infračervená kamera, ktorá pracuje na princípe termo zobrazenia. Obraz sa vytvára s použitím infračerveného žiarenia. Proces fungovania termokamery je identický ako fungovanie klasickej inšpekčnej kamery do potrubia. Namiesto bežného viditeľného svetla s vlnovou dĺžkou 400 - 700 nanometrov disponujú kamery na termovíziu vlnovými dĺžkami cca 14 mikro metrov. Môžeme tento jav nazývať aj ako termografia. 
 
V našej firme si môžete termovíznu kameru aj požičať.
 
Termovízna technika je vhodná na presné určenie netesných miest s vysokou presnosťou merania v rozsahu od -20 stupňov až po 220 stupňov Celzia. Naše termovízne systémy obsahujú technológiu prekrývania. V praxi to znamená, že prekrytie reálnej snímky s termovíznou snímkou pre analýzy s výpovednou hodnotou. Ako funguje termovízna kamera? Termovízna kamera funguje tak, že meria a vyhodnocuje infračervenú teplotu vyžarovanú telesom. Na základe výsledku meraní je viditeľný farebný obraz na displeji kamery. Termovízna kamera obsahuje 3,5´´ dotykový monitor pre intuitívnu a jednoduchú obsluhu. Umožňuje záznam fotiek a videí. SD karta sa dá vybrať z termokamery a vsunúť do počítača. WIFI prenos je možný na mobilný telefóny. Kamera napojená na dlhý kábel. Modul Roscan Rothenberger

 
 
Technické parametre
IR body 32x31
Rozlíšenie 640x480 bodov
Veľkosť displeja 23,8x 23,1mm
Rozsah teploty meraného objektu -20 Celzia až + 220 Celzia
NETD 160mk
Obrazová frekvencia 9 Hz
Optimálna vzdialenosť zaostrenia 2m
 

Lokalizácia a trasovanie potrubia

 
Trasovanie sietí, lokalizácia a trasovanie kanalizácie, revíznych šácht a iných prvkov v kanalizácii je potrebné presne označiť. Je nutné nájsť ideálne miesto pre dopojenie, rekonštrukciu, čistenie alebo kompletnú výmenu kanalizačného potrubia. V týchto prípadoch vzniká možnosť uvažovať o prístroji, ktorá je zameraný na trasovanie kanalizácie. Lokalizuje, vytrasuje odpadové potrubie a vymeria hĺbku. 
 
V prípade poškodenia potrubia je potrebné takéto potrubie vymeniť alebo opraviť. Naša kamera obsahuje na hlave sondu, ktorá komunikuje s prístrojom na zemskom povrchu. Vďaka tejto technike umožníme presne nájsť miesto problému. Šetríme týmto pádom peniaze, energiu a čas. 
 
Prístroj na lokalizáciu kanalizácie a potrubia si môžete u nás aj požičať. 
 
Lokalizácia potrubia je vykonávaná inšpekčnými kamerami a sondou, ktorú dávame do potrubia. Lokalizátor potrubia Roloc Plus Rothenberger je prístroj, ktorý vie veľmi presne lokalizovať sondu v potrubí. Umožňuje veľmi presne merať hĺbku a zmenu nastavenej frekvencie. Určite poznáme pojem trasovanie potrubia. Trasovanie potrubia je proces, kedy potrebujeme vymerať a presne určiť smer potrubia, ktoré je pod zemou. Naša technika vám umožní realizovať špičkové trasovanie potrubia pod zemským povrchom.
 
Prístroj Roloc Rothenberger


 
Technické parametre
Displej 3,5´´ TFT LCD farebný
Frekvencia 512 a 640 Hz, 33 kHz
Batéria nabíjateľná Akku, Li-ion 3,7 V/4,2 Ah
Hmotnosť 1,4 kg
 

Videoinšpekcia a čistenie potrubia

 
Videoinšpekcia
Modulárne kamerové systémy pre inšpekciu potrubia od priemeru 40mm až po priemer potrubia 300mm. Naše kamery na videoinšpekciu umožňujú spoľahlivé ukladanie informácií na SD kartu. Naše systémy Roscope Rothenberger sú príručné a viacúčeľové systémy pre rôzne veľkosti potrubia. Pomocou systémov Roscope vieme pohodlne lokalizovať znečistenie v potrubí. Naša firma ponúka na predaj Roloc Plus Rothenberger pre presnú lokalizáciu kamerovej hlavy v potrubí. Perfektná mašina na spoľahlivé trasovanie potrubia. Nahrávanie osobných komentárov je možné pri väčších a sofistikovanejších kamerových systémoch ako je špičková kamera Rocam 4 Rothenberger. Videoinšpekcia a lokalizácia potrubia sú pre profesionálov. Odporúčame riešiť výber videoinšpekčnej techniky s našim obchodným zástupcom. 
 
Kamery na videoinšpekciu si môžete u nás aj požičať.
 
Profesionálna kamera na monitoring potrubia Rocam 4 Rothenberger
Profesionálna špičková kamera pre priemer potrubí do 300mm. Kamera disponuje odnímateľným displejom a umožňuje editáciu obrázkov. Rýchly vstup je možný prostredníctvom klávesnice. Prenos obrázkov je možný cez WIFI. 

Kamery si môžete u nás aj požičať.Hlavy na výer s priemerom: 30mm a 40mm
Dĺžky káblov na výber 30m, 60m
 
Profesionálna kamera na monitoring potrubia Roscope Rothenberger
Profesionálna kamera na monitoring a diagnostiku potrubia Roscope Rothenberger je vhodná do priemeru potrubí 120mm. Umožňuje nahrávanie obrázkov a ich prenos pomocou WIFI. Kamera obsahuje SD kartu, ktorá je vyberateľná a použiteľná pre počítač. 

Verzie
Kábel 22m alebo 16m
 
Čistenie kanalizačného potrubia
Čistenie a preplachovanie potrubia je vykonávané profesionálnymi krktovacími strojmi Rothenberger. Čistenie kanalizácie môžeme realizovať viacerými spôsobmi. Jeden z najľahších systémov pri čistení znečistených odtokov je používanie manuálnych čističiek odpadov. Manuálne ručné čističky odpadov Rothenberger umožňujú veľmi rýchlo zvládnuť znečistenie v potrubí. Pri väčších znečisteniach v kanalizácii musíme používať väčšiu techniku. Čističky odpadov Rothenberger na elektrický pohon voláme aj ako elektrické čističky odpadov, ktoré produkujú silný krútiaci moment špirál. Motor je natoľko efektívny, že dokážeme zdolať konáre, vodný kameň, kal, tuky, piesok a iné typy znečistenia v potrubí. 
 
Čističky kanalizácie si môžete u nás aj požičať.
 
 

Prečo videoinšpekčné kamery, termokamery a lokalizátor potrubia Rothenberger?

 
Disponujeme kamennou predajňou 
Dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva
Je lepšie požičať a následne možno kúpiť
Prenos obrázkov cez WIFI
Vymeniteľný bubon a dĺžka kábla kamery
Samonivelačná kamerová hlava
Hlavy maximálne odolné voči špina a zaneseniu
Výborná svietivosť sondy
Špičková technológia na lokalizáciu netesných miest
Dotykové monitory


Benefity inšpekčných kamier, temokamier a lokalizátorov potrubia Rothenberger

 
  • kvalitná značka Rothenberger
  • pracovný rozsah kamier až do 60m
  • kamery zvládajú priemer potrubia 300mm
  • extra odolné kamerové hlavy
  • pomer cena/výkon = výborná kvalita
  • dlhá výdrž batérií pri práci
  • 10,4´´ dotykový displej pri Rocam 4 kamera
  • flexibilná technika v tých najzložitejších aplikáciách