Predaj a požičovňa zváračiek

Mäkké a tvrdé spájkovanie

Spájkovanie a letovanie sú slová rovnakého významu. Spájkovanie je metóda metalurgického spájania predmetov z kovu s iným kovom resp. spájkou. Teplota tavenia spájky je nižšia ako teplota tavenia materiálu, ktorý chceme spojiť. Spoj nám vzniká vtedy, keď roztavíme spájací materiál do tekutého stavu. Najčastejšie používanie spájkovania je v elektrotechnike, strojárstve, klampiarstve a využije ho každá osoba, ktorá sa zaoberá špeciálnymi prácami. Poznáme mäkké a tvrdé spájkovanie. Zahrievanie spájky a kovu je realizované spájkovačkou alebo plameňom. Spájkovačka je prostriedok na tavenie kovov. Počas spájkovania sa súčiastky z kovu spájkovačkou nahrejú a pridaním roztavenej spájky sa spoja. Spájka po vychladnutí vytvorí spojenie. 

Tvrdé a mäkké spájkovanie na plynové kartuše ponúka profesionálne náradie značky Rothenberger. Do portfólia v oblasti spájkovania sme zahrnuli kvalitné pomôcky a náradie, ktoré využije profesionál v praxi. Náradie pre mäkké, tvrdé a elektrické spájkovanie je skutočne veľmi veľké. Pre zákazníkov sme vybrali niektoré produkty, ktoré sú najpoužívanejšie. Značka Rothenberger disponuje veľkým počtom strojov a príslušenstva na spájkovanie. Disponujeme širokou ponukou propánových horákov, kartušových horákov, plynov a iného príslušenstva pre tvrdé a mäkké spájkovanie. Je potrebné kontaktovať nášho obchodného zástupcu pre riešenie Vašej požiadavky. 


 
Vybrané produkty a príslušenstvo
 
Super Fire 4 Rothenberger
Super Fire 4 Rothenberger je profesionálny ergonomický horák na tvrdé spájkovanie do priemeru 28mm. Na mäkké spájkovanie je Super Fire 4 do priemeru 35mm. Môžeme ho využiť aj ako odlakovanie alebo sťahovanie hadíc. 

Super Fire 4 Rothenberger 


Horák k dispozícii
Horák obsahuje trysku s výrivým plameňom. Horák disponuje kvalitnou konštrukciou z mosadze a ušľachtilej ocele. Ventil je veľmi jednoducho nastaviteľný. Pomocou tohto prístroja môžeme spájkovať až 2,5 hodiny tvrdého spájkovania na jednu kartušu. Horák je použiteľný v mnohých pozíciách. 

Typy horákov na výber


1. Jemný bodový horák 460 °C ponúka presnosť a stabilitu. Vhodný na jemné mäkké spájkovanie,
2. Štandardný horák 700 °C na mäkké spájkovanie. Vhodný pre práce, ktoré vyžadujú menší plameň. Maximálna precíznosť a sila plameňa. 
3. Cyklónový horák 950 °C na mäkké a tvrdé spájkovanie. Plameň je výrivý a umožňuje rýchle, rovnomerné a úsporné zahrievanie trubiek.
4. Horkovzdušný horák 400 °C vhodný na odstraňovanie farieb a pre sťahovacie práce do cca 80mm priemeru. Zabezpečí stabilný prúd horúceho vzduchu.
5. Horák na sťahovanie fólie 720 °C pre sťahovanie fólií o priemeru 300mm a vulkanizovanie. Plameň je stabilný silný mäkký. 

Super Fire 4 Hot Box
Super Fire 4 Hot Box značky Rothenberger je sada pre profesionálne mäkké a tvrdé spájkovanie. Teplota plameňa je 2400 stupňov. Sada obsahuje 2ks plynu MAPP, tienidlo, kufrík,...
Výhody produktu
rýchle zahriatie materiálu
systém Twist N Load (5 rôznych horákov) obsahuje možnosť výmeny horákov v jednom kroku
rýchle nastavenie pre správne fungovanie plameňa
perfektný istiaci mechanizmus pre prácu s jednou rukou
absolútne jednoduché a spoľahlivé zapálenie
maximálna bezpečnosť z dôvodu, že plyn neuniká bez aretácie horáku
dlhšia rukoväť zabezpečuje stabilitu upevnenia na plynovej kartuše

MAPP plyn- špeciálna zmes plynov pre profesionálnu prácu
MAPP plyn je špeciálna zmes plynov pre profesionálne spájkovanie. Teploty plameňa do 2700 °C. O 35% rýchlejší než propán.  Medzi prednosti patrí zaručená extrémna teplota plameňa, kratšie časy opracovania a najvyššie spájkovacie výkony. Zaručene konštantne vyššia výkonnosť horáku. Jednoduchá obsluha. MAPP plyn neobsahuje Butadien. MAPP je zmesou plynov s vynikajúcimi vlastnosťami plameňa. Plyn sa nachádza v hliníkovej nádobe. 


Klasický horák na mäkké spájkovanie a nahrievanie Roflame Piezo Rothenberger
Kvalitný horák na mäkké spájkovanie s vysokým výkonom. Obsahuje horák s ergonomickou stabilnou rukoväťou. Regulácia plameňa je možná. Produkt ponúka precízne nastavenie plameňa horenia. Horiaca dýza je vymeniteľná v prípade nutnosti. Roflame Piezo je kompaktná výkonná mašinka na spájkovanie, ktorá slúži na rôzne použitie. Roflame môže byť používaný spolu s kartušami C 200 Supergas. Základná charakteristika
Teplota plameňa 1800 stupňov
Prevádzková teplota 700 stupňov
Menovité tepelné zaťaženie  60 g/h/0,75 kW
Spotreba plynu cca 100 g/h
Plynová kartuša typ C 200
Doba horenia kartuše cca 2h
Tryska horáku priemer 22mm

Rofire Rothenberger mäkké spájkovanie na plynové kartuše
Ekonomickou verziou na mäkké spájkovanie je Rofire Rothenberger. Hlava horáku má zabudovanú opierku. Ventil s jemnou reguláciou umožňuje presné nastavenie plameňa. V prípade poruchy je chybná tryska vymeniteľná. Elektrické mäkké spájkovanie bez otvoreného plameňa
Elektrický prístroj Rotherm Rothenberger na mäkké spájkovanie do priemeru 54mm/2.1/8´´. Mäkké spájkovanie bez plameňa umožňuje elektrická spájkovačka Rotherm Rothenberger. Prístroj odporúčame hlavne v miestnostiach s nebezpečenstvom vzplanutia. Výborná pomôcka pri opravárenský a rekonštrukčných prácach. Spájkovanie bez otvoreného plameňa. Práca v horných častiach miestnosti je pohodlná, pretože prístroj má veľký dosah. Mobilný a ľahký prístroj. Spájkovačka ponúka vysoký výkon a krátke doby spájania. Obsahuje funkciu automatické vypnutie v prípade prehrievania prístroja. 


Základná charakteristika
Výkon 2000 W
Dĺžka káblu 4m
Hmotnosť 10,5 kg 

Prečo spájkovanie Rothenberger?

 
Disponujeme kamennou predajňou 
Dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva
Presné nastavenie plameňa
Spoľahlivé zapaľovanie
Nehrozí únik plynu
Tryska s výrivým plameňom
Použiteľné v rôznych pozíciách
Dlhá životnosť
Ekonomické verzie horákov
Spájkovanie bez plameňa = elektrické spájkovanie


Benefity mäkého a tvrdého spájkovania Rothenberger

 
  • kvalitná značka Rothenberger
  • Až 30 000 zapálení pri Super Fire 4
  • Systém 5- tich horákov
  • Až 2,5 hodiny spájkovania pri Super Fire 
  • Ekonomické a efektívne riešenie
  • rýchle zahrievanie materiálu = menšia spotreba
  • extrémne krátky a koncentrovaný plameň pri niektorých produktoch