Zváranie plastov

Zváranie plastových rúr

Zváranie plastov má jednoznačný cieľ a to dosiahnuť miesto spojenia tak, aby sme vykonali kvalitný zvar. Kvalitný zvarový spoj docielime voľbou vhodnej teploty a technológie. Rozdiel je v spôsobe privádzania tepla. Teplo k vytvoreniu zvaru môžeme priviesť od povrchu alebo od stredu spoja. Polyfúzne zváranie je spôsob zvárania horúcim spôsobom. Polyfúzne zváračky používame na spájanie rúr a pri zhotovovaní hrdlových spojov. Stroje pre zváranie plastových rúr s rôznou ponukou aplikácií ponúkajú zváračky Rothenberger. Našim zákazníkom ponúkame na výber zváračky na zváranie elektrotvaroviek, zváračky na zváranie na tupo a horkovzdušné zváracie prístroje. Zváranie na tupo je možné s novou generáciou zváračiek Rowel Rothenberger. Naša ponuka obsahuje zopár modelov polyfúznych zváračiek. Zváračky obsahujú rôzne príslušenstvo ako nadstavce na PE, PB, PVDF rúry. Všetky typy zváračiek a príslušenstva je nutné riešiť s našim obchodným zástupcom. Neváhajte kontaktovať našu predajňu v Bratislave.  
Zváranie elektrotvaroviek
Zváranie elektrotvaroviek je možné s kvalitnými zváračkami značky Rothenberger. Zváračky sú vhodné pre PE, PP fitingy k odpadovým trubkám pre 230 V fitingy. Zváračky sú riadené mikropočítačom s automatickou kompenzáciou teploty. Kompaktnosť strojov a robustnosť ich predurčuje pre práce v ťažších podmienkach napríklad na staveniskách. Istota, výkonnosť a plná výbava zváračiek dodáva týmto polyfúznym zváračkám absolútny komfort pri zváraní. Zváračky odporúčame na intenzívne aktívne používanie. 

Zváranie na tupo
Zváranie na tupo je zváranie rúra s rúrou. Zváračky na tupo sú vhodné na zváranie plastových trubiek do určitého priemeru. Rúry sa používajú zväčša na vonkajšie rozvody plynu a vody. Zváračky sú k dispozícii s mechanickým a hydraulickým prítlakom. Medzi prednosti zváračiek na tupo patrí zhotovenie segmentových oblúkov, precízne nastavenie prítlačnej sily a možnosť obojstranného a jednostranného frézovania. 
 
Horkovzdušné zváracie prístroje
Horkovzdušné zváracie prístroje sú vhodné na opracovanie strešných krytín. Odporúčame na zváranie plachiet, fólií, stanov a pri stavbe člnov. V praxi dosahujeme pekné výsledky aj pri stavbe a prerábaní bazénov a nádrží. Spracovanie tvaroviek a hadíc v elektrotechnickom priemysle umožňuje tieto zváračky využívať aj v náročnejších podmienkach. Horkovzdušné zváračky odporúčame využívať aj na opravy a spracovanie plastových dielov. 

Zvárací prístroj Rofuse 400 alebo 1200 Turbo Rothenberger
Zváračka Rofuse 400 a zváračka Rofuse 1200 značky Rothenberger je univerzálna zváračka s ohrievacou špirálou pre PE a PP fitingy < 48 V do priemerov 400 alebo 1200mm. Zvárací prístroj na plasty je bezpečný, pretože funkcia kontroly rozpoznáva na základe teploty okolia, zváracích fitingov a teploty stroja, či fiting bude môcť byť nazváraný. Hovoríme o plnoautomatickom procese a označený je červenou alebo zelenou signálkou priamo na displeji. Zároveň táto funkcia chráni zváračku pred prehrievaním. 
 
Zváračka na plastové trubky je výkonná vďaka funkcii aktívneho chladenia. Odporúčame preto tento prístroj na aktívne používanie. Zváračka je maximálne vybavená a vhodná pre používanie na stavenisku. Informačný software umožňuje uložené zvárania zálohovať. Pomocou systému BARCODE GENERATOR vieme ku každému zváraniu uviesť meno zvárača a zaheslovať pomocou kódu. Tento kód je možné na stavenisku naskenovať. 

 
Technické parametre
Napájanie 230 V
Frekvencia 50 Hz/60 Hz
Výkon 3.000 VA, 70% ED
Výstupný prúd 80 A
Napätie pri zváraní 8 - 48 V
Vonkajšia teplota - 10 Celzia + 60 Celzia
Pracovné rozpätie fitingy až 1200mm
Typ ochrany IP 54
Kapacita ukladania 2000 zváracích protokolov
Váha 21,5 kg
 
Zvárací prístroj Roweld P 160 SANILINE Rothenberger
Zváračka Roweld Rofuse je univerzálny zvárací prístroj pre zváranie plastových rúr priemer 40mm - 160mm. Zváračka je vhodná na zváranie rúr a tvaroviek tupým zváraním, na zváranie PE, PP, PB, PVDF materiálov. Vhodná je na opravu armatúr, odpadových rúr, ktoré sú vyrobené z materiálu PVDF. Zváračka je vhodná pre náročnejšie prostredie s odnímateľnou výsuvnou doskou. Zváračka obsahuje ochranu proti nechcenému zapnutiu alebo vyskočením frézovacej hlavy. Pri práci je možné presne nastaviť tlak a minimálnu silu ťahania. 


 
Technické parametre
Priemer rúrky 40mm - 110mm (SDR 41 - 7.25)
Priemer rúrky 40mm - 140mm (SDR 41 - 11)
Priemer rúrky 40mm - 160mm (SDR 41 - 17.6)
Váha stroja 34 kg
Výhrevná platňa 800 W
Elektrický hoblík 1050 W
 
Zvárací prístroj Roweld Rofuse SANI 160 Rothenberger
Zváračka Roweld Rofuse je vhodná na elektrofitingy k odpadovým rúram do priemeru 160mm. Univerzálna zváračka s tepelnou špirálou. Zváračka je vhodná pre PE, PP fitingy. Fitingy: tenkostenné Geberit, Wavin- Duo, Aquatherm odpadové potrubie. Zváračka je riadená mikropočítačom s automatickou kompenzáciou teploty. Zváračka obsahuje vizuálnu kontrolu procesu zvárania. Disponuje veľkým pracovným rádiusom. Kryt je odolný voči nárazom. 

 
Technické parametre
Napätie 230 V
Tolerancia 180 V - 280 V
Frekvencia 40 Hz - 70 Hz
Výstupný výkon 230 V
Trieda ochrany IP 54
Teplotný rozsah  - 5 Celzia + 40 Celzia
Max výstupný prúd 5 A
Hmotnosť 1,4 kg
Zvárací kábel 3m
 

Prečo zváračky na plastové trubky Rothenberger?

 
Disponujeme kamennou predajňou 
Dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva
Istota, výkonnosť a plná výbava zváračiek v praxi
Kvalitný software pre prácu s dátami pri zváraní
Vhodné zvládať náročnú prácu na stavbách
Precízne nastavenie prítlaku sily pri zváraní
Možnosť jednostranného a obojstranného frézovania
Flexibilita v obtiažnych podmienkach


Benefity zváračiek na plasty Rothenberger

 
  • kvalitná značka Rothenberger
  • pomer cena/kvalita = výborné výsledky
  • nízka váha zváracích prístrojov
  • veľký pracovný rádius