Naše profesionálne služby

Pieskovanie- otryskávanie

Pieskovanie a otryskávanie rôznych povrchov vykonávame priemyselnou čistiacou technikou. Zameriavame sa na otryskávanie tvrdých povrchov ako je železo, asfalt, betón, konštrukcie, hliník, kov a iné tvrdé materiály. Naša služba je mierená pre rôzne segmenty trhu. Službu pieskovanie môže využiť domácnosť, živnostník a veľká priemyselná fabrika. Záleží, aký je problém s znečistením na mieste a aký chceme mať želaný výsledok. V ponuke služieb nájdete aj bezprašné pieskovanie, ktoré ponúka čistenie povrchov v interiéroch a exteriéroch. Pri prácach nebude prostredie zamorené prachom a výsledný efekt bude veľmi dobrý. 


 
Zákazníkom ponúkame tieto možnosti otryskávania resp. čistenia
1. Tryskanie- pieskovanie vzduchom a abrazívnym médiom
2. Tryskanie- pieskovanie silným tlakom vody a abrazívnym médiom
3. Tryskanie resp. čistenie vysokoltakovým rotačným vodným lúčom 1000 bar bez abrazívneho média
4. Bezprašné pieskovanie abrazívnym médiom
5. Čistenie suchým ľadom
 
Tryskanie- pieskovanie
Predprípravou povrchu pre antikorozívnu ochranu je tryskanie resp. pieskovanie povrchov. Tryskanie považujeme za jednu z najúčinnejších metód ako odstrániť silne zažratú špinu. Silne zažraná špina môže byť hrdza, korózia, extra staré nátery, atd. 
 
Tryskanie abrazívnym médiom (pieskom) za pomoci silného tlaku vzduchu je proces, kedy veľmi silné nárazy média na povrch odstraňujú znečistenie. Abrazívne médium si vyberáme starostlivo. Na tvrdé povrchy a silné znečistenie používame agresívne ostré abrazívne médiá. Naopak, na citlivé povrchy ako je drevo používame jemnejšie formy abrazíva. Pre excelentné tryskacie výsledky je potrebné vybrať to správne abrazívne médium. To už nechajte na nás.
 
Otryskávanie povrchov je dôležitou súčasťou povrchových úprav kovov a má 100% dopad na otázku životnosti náteru. Vo finále budú náklady na takýto povrch v budúcnosti určite nižšie. Korózia a jej účinok sa minimalizuje. 

Pieskovanie bez prachu- bezprašné pieskovanie abrazívnym médiom
V ponuke služieb popri klasickom pieskovaní a pieskovaní s vodným lúčom nájdete aj bezprašné pieskovanie. Ide o inovatívnu technológiu, ktorá zaručuje absolútne bezprašné abrazívne otryskávanie povrchov. Pomocou tejto služby vieme odstrániť povrchové znečistenie z rôznych betónových priečok, pilierov a všade tam, kde nie je možné znečistiť prostredie prachom. Bezprašné pieskovanie je vhodné v bytoch, domoch a uzavretých priestoroch. Otryskávanie abrazívnym médiom je vhodné aj na čistenie/odstránenie graffitov.


 
Čo všetko môžeme otryskávať?
Konštrukcie z ocele, súčiastky z kovu, bicykle, ploty, zábradlia, stĺpy, surové výpalky, potrubia, vodné diela, tehlové pivnice, stavby, múry, drevo, mosty, obklady, dlažby na prírodnej báze, hrdzavé stĺpy, rošty z lakovní, karosérie z áut, podvozky na autách, staré autá, vlečky na autá, vagóny, konštrukcie lodí, veľké autá, disky áut, priemyselné kontajnery, domáce starožitnosti a iné. 
 
Cena za pieskovanie a otryskávanie
Cenotvorba pri pieskovaní a otryskávaní je kreovaná na obhliadke. Všetko závisí od typu znečistenia a od množstva materiálu, ktorý potrebujeme otryskať. Cena za 1 meter štvorcový silne znečistenej plochy sa môže pohybovať od 15 eur po 30 eur. Cena za jemne znečistené povrchy je rapídne nižšia. 
 
Tryskanie za pomoci silného tlaku vody a abrazívneho média
Tryskacie služby sme rozšírili aj o možnosť čistenia povrchov abrazívnym médiom za pomoci silného tlaku vody. Naše profesionálne tlakové čističe a pieskovacie sústavy umožňujú veľmi kvalitne vyčistiť rôzne znečistené povrchy v externom prostredí. Môže sa jednať o odstraňovanie asfaltu, odstraňovanie vodného kameňa a odstraňovanie cementu. Tryskanie vodným lúčom je pre nás využiteľné na rôzne iné otryskávacie služby. Kedy použiť tryskanie vzduchom a kedy tryskanie vodou? To už nechajte na nás. My sme profesionáli. 

Naša firma sa venuje aj otryskávaniu dreva pomocou suchého ľadu.
 
Tryskanie vysokotlakovým vodným lúčom bez abrazívneho média?
Vysokotlakový vodný lúč s tlakom 600 bar používame na odstraňovanie hrdze, silného znečistenia a iných nepoddajných typov znečistení. Výhodou čistenia vodným lúčom je fakt, že nepoužívame abrazívne médium a tak nám neostáva prebytočná špina. Silný tlak vody je produkovaný hlavne rotačnou tryskou. Rotačný lúč vody má maximálnu efektivitu pri čistení. V týchto krátkych textoch, kde sa snažíme zákazníkovi priblížiť našu službu pieskovanie/otryskávanie/tryskanie vodným lúčom je veľmi ťažko vysvetliť, kedy použiť správnu metódu čistenia. Je to skôr na nás, ako sa pozrieme na problematiku odborným okom. 


 
Pieskovanie/otryskávanie/čistenie vodným lúčom Bratislava ponúka kvalitné otryskávacie služby. Sme zameraní aj na vonkajšie lokality smerom z Bratislavy. Pôsobíme pre územie západného, stredného a východného Slovenska: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Košice, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno, Skalica, Sereď, Šamorín, Šaľa, Považská Bystrica,
Tryskacie služby realizujeme priamo u zákazníka. 


Prečo tryskanie/pieskovanie/čistenie vodným lúčom?

 
Aktívne odstránenie nepoddajnej špiny
Ochrana povrchu do budúcnosti
Nastupujeme, kedy si zákazník nevie dať rady
Pre extra silné znečistenie
Venujeme sa skutočne náročným čistiacim prácam


Benefity tryskania/pieskovania/čistenia vodným lúčom

 
  • naša firma pôsobí na trhu 27 rokov a nadobudli sme za ten čas veľmi veľa skúseností
  • sme flexibilní, chceme vyriešiť rôzne typy znečistenia od malého až po najväčšie
  • na výber máme otryskávanie vodou a vzduchom
  • ako doplnok ponúkame tryskanie vodným lúčom bez abrazívneho média
  • dobré ceny, vysoká kvalita prác
  • predlžujeme životnosť materiálu