Krtkovacie centrum

Závitorezná technika. Ručné a elektrické závitorezy.

Rezanie závitu je proces, kedy sa vytvorí závit na ploche súčiastky. Závity poznáme z hľadiska technológie vonkajšie a vnútorné. Vnútorné závity a vonkajšie závity je potrebné zarezať precízne a kvalitne. S týchto dôvodov pre vás prinášame špičkovú závitoreznú techniku, ktorá obsahuje ručné a elektrické závitorezy. 


 
  • Závitorez si viete požičať priamo u nás a odniesť na požadované pracovisko

Závitorezná technika obsahuje ručné a elektrické závitorezy. Závitorezy značky Rothenberger obsahujú produkty, ktoré uspokoja každého profesionálna v praxi. Ručné závitorezy sú vhodné na tvorbu precíznych normovaných závitových spojov. Ich veľkou výhodou je viacero faktorov.

V krátkosti môžeme spomenúť bezpečné uloženie hláv, univerzálne hlavy a dlhá páka. Okrem toho preukazujú už dlhšie roky v praxi extrémne dlhú životnosť.

Závitorezná technika obsahuje stroje, ktoré sú na elektrickú energiu. Hovoríme im elektrické ručné závitorezy. K dispozícii máme viacero modelov. Tie najpoužívanejšie sú Supertronic Rothenberger 1250 a 2000 v sade. Oba produkty obsahujú veľa výhod. Uvedieme napríklad nasledovné: protidržiak s vytvrdeným ozubením, silný motor, veľký mechanizmus pre prepínanie veľkosti a iné. Technika na rezanie je veľmi široká a vzhľadom na profesionalitu si vyžaduje aj konzultáciu s našim obchodným zástupcom.

Neváhajte nás preto kontaktovať

 

Ručné závitorezy
 

Super Cut Rothenberger ručný závitorez 
Super Cut Rothenberger je ručný závitorez obsahujúci celú sadu do 1.1/4´´ (do priemeru 2´´). Je vhodný k štandardným rúrkam DIN EN 10255 - M/H (DIN 2440/2441). Ručný závitorez je vhodný na rezné náradie, ktoré je určené pre tvorenie precíznych normovaných závitových spojov. Závitorez umožňuje veľmi rýchle nasadzovanie rezných hláv vďaka pružinovému prstencu. Super Cut Rothenberger je ideálny pre aplikácie vo veľmi úzkom priestore (uhol pre možnosť rezania je 22,5 stupňa). Nasadenie závitových hláv je bezpečné a jednoduché. Vodiaca páka umožňuje perfektné vycentrovanie. Jemný prvý rez umožňuje optimalizovaná geometria čepele.  
Výhody
Dlhá páka- optimalizovaný prenos sily
Veľmi dlhá životnosť- rezne hlavy sú z vysokovýkonnej ocele
Bezpečné uloženie hláv- 8 stranové pevné uchytenie
Jednoduché nasadenie závitových hláv


 

Elektrické ručné závitorezy
 

Supertronic 1250 Rothenberger ručný elektrický závitorez
Supertronic 1250 Rothenberger je ručný elektrický závitorez do priemeru 5/4´´. Tento typ závitoreznej techniky je cielený pre nenamáhavé a rýchle rezanie normovaných precíznych závitov do 5/4´´.  Ručný závitorez na elektriku umožňuje optimalizované využitie pri ťažko dostupných miestach. Obsahuje hliníkový kryt, ktorý je ľahký a odolný. Kryt celého motora je chránený skleným vláknom. Najväčšou výhodou elektrického ručného závitorezu je trvanlivosť, stabilita a dlhodobé používanie. Práca je možná na pravej a ľavej strane vďaka variabilnej reznej hlave. Pri rezaní aj spätnom chode je rovnomerná rýchlosť. 


 
Výhody
5 stupňová prevodovka, kužeľové prevody
Elektrický spätný chod
Úzka hlava stroja
Hliníkový kryt prevodovky
 
Technické parametre
Rýchlosť rezania závitov 15-20 ot/min
Rýchlosť spätného chodu 24 ot/min
Výkon motora 1150 Watt
Elektrické pripojenie 230 V
Rezná rýchlosť 34 ot/mín
Hmotnosť 68 kg
Rozmery 456x168x76mm
 
Supertronic 2000 sada Rothenberger elektrický ručný závitorez
Supertronic 2000 sada Rothenberger je elektrický ručný závitorez do priemeru 2´´. Vysokovýkonný rezací prístroj odporúčame na nenamáhavé a rýchle rezanie normovaných precíznych závitov. Prístroj na rezanie umožňuje bezpečné držanie v oboch smeroch otáčania vďaka protidržiaku s vytvrdeným ozubením. Pridanou  hodnotou tohto závitorezu je precízne držanie hláv s aretačným krúžkom. Prístroj umožňuje rezanie závitov veľmi blízko steny, pretože disponuje úzkou hlavou stroja. Z tohto dôvodu odporúčame závitorez používať aj v ťažšie dostupných miestach. 

Technické parametre
Vysoká redukcia otáčok čelných ozubených kolies, indukčne vytvrdené, 7 paralelných uložených prevodových kolies, obojstranné guličkové kolesá. Konštantný a vysoký prevodový moment pri plnom chode. Výkon motora 1010 W. Dvojitá izolácia. Rýchlosť rezania závitov 15-25 ot/min, rýchlejší spätný chod 60 ot/min. 4 násobne rýchlejší spätný chod vďaka spätnému pohonu. Nenáročný na udržovanie vďaka kontinuálnemu premasťovaniu stroja.
 

Prečo zavitorezná technika Rothenberger?

 
Disponujeme kamennou predajňou 
Dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva
Bezpečné uloženie hláv
Dlhá páka pre optimálny prenos sily
Extrémne dlhá životnosť z dôvodu materiálu (vysokovýkonná oceľ)
Hliníkový kryt prevodovky
Úzka hlava pre prácu v stiesnených podmienkach
5 stupňová prevodovka
Optimálny prenos sily motora
Elektrický spätný chod
Protidržiak s vytvrdeným ozubením
Mechanizmus pre prepínanie veľkosti


Benefity závitorezov Rothenberger

 
  • kvalitná značka Rothenberger
  • ekonomické a kvalitné riešenia
  • investícia do budúcnosti 
  • 8 stranové pevné uchytenie predurčuje k bezpečnému uchyteniu hláv
  • výkon motora pri ručných závitorezoch až 1010 W
  • ručné závitorezy- práca v úzkych priestoroch pri uhle 22,5 stupňa
  • 4 násobne rýchlejší spätný chod vďaka spätnému pohonu