Naše profesionálne služby

Brúsenie, impregnácia, leštenie betónu

Brúsenie, čistenie, impregnácia a leštenie betónu, kameňa, betónových povrchov, betónových podláh
 
Firma IB REIN ponúka v súčastnosti široký profesionálny sortiment služieb, ktoré nadchnú nejedného profesionála, priemyselnú firmu alebo domácnosti. Sme špičkou na trhu v čistení, brúsení, leštení a impregnácii rôznych typov podláh. Drevené, elasticky, vodivé, betónové povrchy, kamenné podlahy a rôzne iné podlahy (povrchy) upravujeme do kvalitného výsledného stavu, ktorý môže byť opäť zaťažovaný.

IB REIN rodinná firma zameraná na detail pri prácach
Firma IB REIN je rodinnou firmou. Dbáme na maximálny detail pri prácach. Sme profesionálni, flexibilní a disponujeme kvalitnou pracovnou silou. Záležať sme si dali na potrebnom technickom- softvérovom vybavení tak, aby sme boli konkurencieschopní s medzinárodnými firmami a firmami v lokálnej úrovni na Slovensku. 

Čistenie betónových a kamenných povrchov, betónových, kamenných podláh
V prvom rade na úplnom začiatku je nutné čistenie akýchkoľvek povrchov ako predprípravu na ďalšie aktivity. Brúsenie betónu si síce nevyžaduje predčistenie, ale v prípade znečistenia olejového charakteru je nutné odstránenie oleja. Brúsenie betónu nie je jednou jedinou službou. V našej flotile služieb nájdete teda aj rôzne typy čistiacich aktivít zameraných na podlahy. Medzi náročné typy čistenia betónu patrí napríklad odstránenie cementového mlieka alebo stavebného prachu, ktorý sa dostal do samotnej štruktúry betónu. 

Brúsenie betónu v halách, parkoviskách, stavbách, priemysle a v domácnostiach pri stavbe domov
Brúsenie betónových podláh a povrchov je náročný, veľmi technicky precízny prístup. Zmyslom brúsenia podláh a povrchov je odstránenie vrchnej vrstvy (impregnácie, voskov, lakov, znečistenia, farieb, pôvodných starých povrchov) tak, aby sme sa dostali do samotnej štruktúry betónu. Brúsenie je realizované špičkovými strojmi, ktoré zvládnu zbrúsiť podlahu od 100 m2 až po 20 000 m2.
Brúsky na betón sú maximálne neprašné v prostredí, pretože disponujeme kvalitnou odsávacou technikou a navyše je brúsenie realizované za mokra. Tým pádom dokážeme hlavne v menších miestnostiach zbrusovať betónovú podlahu s minimálnym množstvom prachu.

Anhydritové podlahy brúsime hlavne v rodinných domoch. Anhydrit podlaha je často nerovná, je nutné pekne zarovnať a zbrúsiť aj menšie typy podláh. Brúsenie betónu v halách je náročnejšie z časového hľadiska, vyžaduje si postup prác dlhotrvalejší časový harmonogram. Naša firma zbrusuje teda rôzne veľké, malé, náročné a menej náročné typy tvrdých podláh. 

Rezanie betónu vysokotlakovým vodným lúčom
Naša firma popri brúsení betónu realizuje aj rezanie betónu vysokotlakovou vodnou technológiou s tlakom 2000 bar – 3000 bar. Pri tejto hydrosanačnej aktivite dokážeme realizovať veľmi náročné práce na stavbách. Na stavbách nás nájdete v omnoho väčšom meradle. Disponujeme hydrosanačnou technikou a tým pádom vykonávame precíznu hydrosanáciu vysokotlakovým vodným lúčom. Otryskávame vodou, taktiež pieskujeme abrazívnym médiom, čistíme laserovou technikou a v neposlednom rade používame metódu čistenia suchým ľadom

Impregnácia betónových podláh, betónu a betónovej dlažby
Impregnácia je často zanedbávaná a potom po niekoľkých rokoch je betónová podlaha zdevastovaná. Výsledkom je opätovná renovácia, ktorá je ekonomicky veľmi náročná. Zmyslom cielenej povrchovej impregnácie betónu je kvalitná penetrácia, kvalitné impregnačné roztoky, ktoré vieme zaleštiť.

Impregnácia betónu, terazza, kamenných povrchov, pieskovca je vhodná  pre zníženie prenikania vody do vnútra kameňa, zamedzujú preniknutiu oleja, mastnoty, znečistenia do štruktúry podlahy. Impregnácia kamenných podláh a betónových podláh je zárukou na excelentnú ochranu proti gumovému oteru, škvrnám od oleja a výrazne predlžujeme trvanlivosť podláh. Kto by si mal nechať naimpregnovať betón? Hlavne všetci tí, ktorí chcú rázne predĺžiť životnosť betónovej podlahy vo svojej firme alebo rodinnom dome. 

Impregnujeme pohľadový betón alebo iné vertikálne, horizontálne betónové povrchy. Pohľadový betón je impregnovateľný vtedy, pokiaľ ho chceme ochrániť pred rôznymi vplyvmi počasia alebo pokiaľ sa pohľadový strop betónu nachádza v miestnostiach, kde sa niečo vyrába a výpari ho môžu znehodnotiť. 

Horúca impregnácia na externé kamenné a betónové povrchy
Pre impregnáciu externých kamenných podláh používame horúcu impregnáciu, ktorá je top impregnáciou na kamenné vsiakavé podlahy. Zmyslom horúcej impregnácie na betón a kameň je ohrievanie na 80 Celzia a aplikácia na povrch. Horúca impregnácia firmy IB REIN je absolútne odolná voči UV žiareniu, slnku, zime a teplu. Používame ju všade tam, kde chceme impregnovať a zdrsniť externé podlahy a tak ich chrániť do budúcna. 

Leštenie kamenných podláh, betónových podláh
Leštenie podláh prichádza po aplikovaní impregnačných vrstiev. Nie je podmienkou aplikácia impregnácie pre leštenie, pretože napríklad niektoré betónové podlahy a hlavne terazzo vieme vyleštiť bez impregnácie špeciálnymi padmi. Terazzo sa bude doslovne lesknúť.

Leštenie podláh je pridanou hodnotou pri aktivitách spojených s čistením a renováciou betónových podláh a kameňov. Pre zákazníkov ponúkame rôzne stupne lesklosti podľa leskomeru. Môžete si vybrať výšku, intenzitu lesku a podľa toho sa prispôsobí aj leštiaci proces.

Naša spoločnosť realizuje aj niektoré ďalšie služby spojené s čistením, leštením, brúsením a renováciou kamenných podláh a betónových podlah:
Vytvrdenie a spevnenie betónových povrchov
Renovácia betónových a epoxidových podláh
Ochrana a údržba podláh
Renovácia brúseného a lešteného betónu
Renovácia betónovej priemyslovej podlahy
Špeciálne uzavieracie impregnácie
Špeciálna vodotesná impregnácia

 
Čistenie, brúsenie, impregnácia, leštenie, renovácia a špeciálne úpravy podláh, kamenných podláh, betónu a betónových podláh vykonávame pre celé územie Slovenska pre nasledovné mestá a ich blízke okolia: Bratislava, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.

Neváhajte nás kontaktovať.