O nás

O násSpoločnosť IB REIN je slovenská rodinná firma zaoberajúca sa profesionálnymi čistiacimi a upratovacími prácami, ktorá podniká v tejto sfére už od roku 1994. Od tohto obdobia nepretržite poskytujeme kvalitné služby širokému spektru zákazníkov, pričom svoje portfólium prác neustále rozširujeme. Rok čo rok pridávame nové, špecifické a úzkoprofilové čistiace služby, ktoré na slovenskom trhu nie sú vôbec bežnou záležitosťou. Sme odvážni a to nás robí skutočne špecifickou a kvalitnou firmou najmä v profesionálnom industriálnom čistení.
 
Vsádzame výlučne na naše vlastné profesionálne čistiace stroje a techniku, či náradie. Pri prácach využívame iba našu vlastnú robustnú techniku z radu profesionálov, čo nás radí k maximálne flexibilným profesionálom, rýchlo a bez problémov zasahujúcich v každej sfére, pri hocijakom charaktere znečistenia.
 

História firmy

 


Prvá kancelária 1992

Prvou našou kanceláriou bol 20m2 priestor v obytnom dome v pivničných priestoroch, potom sme sa postupne každých 7 rokov sťahovali vždy do väčších priestoroch. Prvé firmy pre čistenie a upratovanie boli zväčša domácnosti a malé firmy, v lete najmä materské škôlky.Prvý objekt na čistenie/upratovanie 1995
Prvý objekt – upratovanie 5 poschodí o rozlohe cca 4 tis m2 bol prvou skúškou a zvládli sme to. Museli sme aj my majitelia  po večeroch upratovať, hlavne ked niekto neprišiel do práce. Či sa nám chcelo alebo nechcelo, museli sme. Mali sme malé deti, muselo sa ísť upratať. Postupne pribúdali ďalšie a ďalšie objekty na upratovanie. 

Dopyt bol veľký v týchto rokoch po revolúcii a my sme uzatvárali  ďalšie a ďalšie zmluvy, firma sa rozrastala. Boli aj obdobia ťažké. Firmy nemali možnosť ako dnes dostať úver a splácať za minimálne úroky, všetko sme si museli zarobiť z vlastných peňazí. Doba bola hektická aj vtedy, museli sme vykrývať aj nedostatok pracovnej sily. Trebalo stále udržať dobré meno  firmy.

Spolupráca s čistiacou technikou Kärcher 1995
Používaním jednej čistiacej techniky sme sa rozhodli, že ju budeme aj predávať, uzatvorili sme zmluvu s firmou vyrábajúcou čistiacu techniku. Bol to opäť dôvod hľadať nové priestory pre kancelárie, sklady a servisnú dielňu. Prvá skúška väčších rozmerov 2000
Prvé najväčšie zákazky boli čistenie komplet okien a po stavebných prácach Ekonomická univerzita v Petržalke v BA,  denne sme tam mali 20-30 ľudí. Potom prišla Incheba umývanie podláh, čo v rokoch 2000 -2001 bola veľká zákazka. Túto skušku sme zvládli a išli sme ďalej. V tých rokoch nebol problém so študentami, brigádovali stále, bolo ich veľa.

Geografická expanzia už od roku 2000
Pracovali sme na území západného Slovenska už od roku 2000. Stále chceme byť kvalitní a nie veľkí. To neznamená, že sa nebude rozrastať. Dnes pôsobíme v takmer všetkých krajoch na Slovensku.Expanzia vs recesia 2008
Firma expandovala vcelku slušne. V roku 2008 na trh prišiel menší zlom, kedy sa v určitej miere niektoré firmy dostávali do recesie. Taktiež mala naša firma aj v tejto fáze ťažšie obdobie, ktoré nás iba posilnilo a práve táto doba nám ukázala cestu k novej flotile čistiacich služieb. Toto obdobie poklesu vnímame veľmi pozitívne, pretože práve recesia nám priniesla nové možnosti.Nová flotila služieb 2011
Postupne sme do firmy zapracovali otryskávanie vodným lúčom, abrazívne pieskovanie, čistenie suchým ľadom, renováciu podláh. Dnes sme špička v čistení a renovácii kameňa. Ponúkame odmastňovanie výrobných strojov v priemysle a taktiež náročné čistiace práce s vodným lúčom.  Popri stabilnom objeme prác s upratovaním sme firmu posunuli aj vyššie na Slovensku smerom k severu a nižšie smerom k juhu.Bod zlomu pre čistenie v komunálnej sfére 2015
Zlom nastal v roku 2015, kedy sme prvý krát odstraňovali žuvačky a kompletne čistili celé Župné námestie a kompletne celú Obchodnú ulicu v Bratislave. Krvopotne sme zákazku zrealizovali. Bol to pre nás zlom, odvtedy sme zahrnuli do portfólia čistenie v komunálnej sfére. Horúcu vodu využívame na kompletné bezchemické čistenie.

Absolútne tvrdá cesta ekológie 2015
Zariadenia, softvér prístrojov, ktoré vlastníme sú vyvinuté tak, aby sme v komunálnej sfére pracovali čisto ekologicky. Naša firma poskytuje: čistenie parou a horúcou vodou, odstraňujeme burinu horúcou vodou, realizujeme čistenie solárnych panelov horúcou vodou. Kamenné podlahy renovujeme a čistíme diamantovou technikou bez chémie. Zaujímavé doplnkové služby 2018
Čistenie, trasovanie a videoinšpecia potrubných, kanalizačných systémov prináša mnoho výhod práve tam, kde poskytujeme pravidelné čistiace prác. Vieme vystopovať a vyčistiť kanalizáciu a potrubia na jednotku. Poskytujeme čistenie solárnych panelov horúcou vodou bezchemicky. Zaoberáme sa monitoringom a čistením studní, či už kopaných alebo vŕtaných. IB REIN - špecialista na čistenie a renováciu kameňov a cementových podláh 2020
Poskytujeme absolútne špičkové diamantové čistenie/brúsenie kamenných podláh a povrchov. Podlahy brúsime, leštíme, impregnujeme a renovujeme. Trvalo nám 10 rokov zbierania skúsensotí, aby sme v roku 2020 mohli napísať, že sme fakt dobrí.Cesta dlhodobých trvalých kontraktov čistiace práce a upratovanie 2021
Firma IB REIN mala v zásade vždy dlhodobé kontrakty pre pravidelné čistiace práce a upratovanie. Snažíme sa každoročne pracovať na tom, aby sme získali zaujímavý kontrakt. 
 
  • Objavte požičovňu profesionálneho náradia a čistiacej techniky IB Rein

Našu energiu, profesionalitu a prístup venujeme rôznym produktom a službám. Snažili sme sa vybrať to najlepšie, čo vieme poskytnúť v 100 % kvalite. V roku 1994 sme priniesli na Slovensko prvý tepovač a otvorili predajňu a požičovňu značky Kärcher, ktorú prevádzkujeme dodnes. V roku 2011 sme nadviazali spoluprácu so značkou Rothenberger a odvtedy predávame a požičiavame profesionálne náradie Rothenberger. Vsadili sme na špičkové kvalitné stroje, náradie a techniku v našom obore, čo nám v neposlednom rade výrazne pomáha pri poskytovaní a realizácii všetkých zákaziek na extra profesionálnej úrovni.
 
A kde nás môžete navštíviť osobne? Požičovňu nájdete v mestách Bratislava a Liptovský Mikuláš.
 
Nevadí, ak ste z iného kúta Slovenska! Sme flexibilní a maximálne ústretoví! Dovoz veľkých strojov a špecifickej techniky zabezpečíme v rámci celého územia Slovenskej republiky, vďaka čomu sprístupňujeme naše vybavenie naozaj každému.

 
  • Aké čistiace služby poskytujeme?

So službami sme napredovali od samotného začiatku firmy. Vykonávame pre široký priemysel množstvo profesionálnych čistiacich služieb. Cesta je vždy dlhá. U nás rozhodla trpezlivosť, húževnatosť a schopnosť nikdy sa nevzdať a vytrvať. Náš sortiment služieb mierime všade tam, kde sa jedná o ťažké druhy znečistenia, vzniknuté silnou a odolnou špinou, či nánosmi často agresívneho pôvodu. Pieskujeme, čistíme vysokotlakovým vodným lúčom a suchým ľadom. Ako poslednú špecifickú čistiacu službu sme pridali čistenie laserom v priemysle. Sme zameraní na industriálne čistenie, ktoré je vhodné pre priemysel, výrobu, stavebníctvo a komunálnu sféru
 
Špeciálne sa venujeme i podlahám, ktoré čistíme, brúsime, oštrujeme, renovujeme, upravujeme, lakujeme, voskujeme, leštíme a impregnujeme. Zmeníme im farbu, aplikujeme polymér alebo kryštalizáciu, či protišmykové nátery. Odstránime farby, laky, epoxid alebo iné zbytočné nátery. Nainštalujeme logo alebo iné polepy. Prosto zabezpečíme kompletnú starostlivosť! Je jedno, či je podlaha z prírodného alebo umelého kameňa, dreva, linolea, PVC, betónu, kaučuku, korku je priemyselná, antistatická, elektricky vodivá alebo sa jedná o ESD podlahu, profesionálnu starostlivosť venujeme každej podlahe v interiéri i exteriéri.

 
  • Naša pýcha – ekologické čistiace služby

Téma ekológie je v súčasnej dobe mimoriadne populárna. Nielen z hľadiska nutnosti ochrany prírody a životného prostredia ako takého, ale i z hľadiska pokroku a inovácii. Moderné čistiace metódy a postupy v dnešnej dobe nezahŕňajú chémiu a iné umelé látky, ktoré sa používajú pri čistení. Inovatívne metódy zahŕňajú práve ekologické čistiace techniky, využívajúce výhradne prírodné zdroje. Rozhodne nespíme na vavrínoch a ideme zarovno s dobou!
 
Do nášho bohatého portfólia techniky a čistiacich strojov sme pridali množstvo vysokotlakovej techniky, ktorá nám umožňuje budovať našu ekologickú stránku na maximum. Vďaka nej vieme v súčasnosti poskytovať vysoko profesionálne čistenie povrchov horúcou vodou a parou, tryskanie suchým ľadom, pieskovanie sódou a orechovou škrupinkou, či čistenie laserom. Všetko bez použitia kvapky chémie!
 
Ekologické čistiace služby realizujeme pre domácností, firmy, komunálnu sféru, školské, stravovacie a ubytovacie zariadenia, priemysel, výrobu, dopravu, či stavebníctvo a každého, kto je rovnako otvorený čisteniu na prírodnom, resp. ekologickom charaktere.

 
  • Krtkovacie centrum

Krtkovacie centrum sme vybudovali z viacerých dôvodov. V snahe zabezpečiť a poskytovať kvalitné krtkovacie služby, ale aj pre možnosť zapožičania si kvalitnej profesionálnej krtkovacej techniky pre každého, kto si vie zrealizovať práce sám, no technika sa mu neoplatí kupovať. Disponujeme množstvom druhov krtkov, preto sme si istí, že si každý nájde svojho ideálneho pomocníka. Vybrať si môžete spomedzi malého ručného krtka alebo väčších mechanických, elektrických, ale aj vodných krtkov.  
 
Čo by sme to boli za krtkovacie centrum bez kvalitnej video inšpekčnej a monitorovacej techniky? Samozrejme i tu máme! Naše malé, ale aj veľké monitorovacie kamery vám zabezpečia kvalitné zábery do skutočne veľkých hĺbok. Zmonitorujú kanalizácie, potrubia, vrty, studne, rímsy, odtoky, žumpy, nádrže, ríny a iné úzke, hlboké a ťažko dostupné priestory, vďaka čomu budete mať skutočne presný a realistický obraz toho, čo vám spôsobuje upchatie, alebo v akom stave sa voľným okom nedostupné priestory nachádzajú. Preniesť ich môžete skutočne hocikam, sú plne mobilné.
 
Na vykonanie prác nepotrebujete špeciálne zdĺhavé školenia, ani byť odborník v tejto oblasti. V prípade, že si nie ste istí, radi vám pomôžeme. Neodídete od nás bez rýchleho účelného zaškolenia, po ktorom princíp rýchlo pochopíte. Kľudne nás kontaktujte i v prípade, že si priamo pri čistení nebudete vedieť rady, radi vám pomôžeme po telefóne.
 
Okrem krtkov a video inšpekčných kamier máme množstvo techniky na trasovanie, lokalizáciu a frézovanie potrubia, termovíziu, čistenie podlahového kúrenia, radiátorov, vykurovacích systémov a slnečných konektorov, lisovacej, ohýbacej, závitoreznejzmrazovacej techniky. Všetky služby sme vám pripravení realizovať, no taktiež si viete našu techniku požičať.
 
 
Všetky produkty a služby môžete vidieť na stránkach www.ibrein.sk a www.mysmeprofici.sk          

Naše priemyselné čistiace služby industriálneho charakteru nájdete pokope na stránke: www.industrialcleaning.sk      
 

 

Oblasti nášho pôsobenia