Požičovňa náradia

Požičovňa čistenie vykurovacích a vodných systémov

Čistenie podlahového kúrenia Čerpadlo na odvápnenie systémov Čistenie slnečných kolektorov
Požičovňa náradia Bratislava, Liptovský Mikuláš, Žilina ponúka široký sortiment špeciálnej techniky na predaj a požičovňu. Na prenájom ponúkame preplachovací kompresor Ropuls, čerpadlo Rosolar na preplachovanie a čistenie slnečných kolektorov, čerpadlo Rocal Rothenberger pre odvápnenie vykurovacích systémov. Požičovňu náradia a jej sortiment môžete vidieť v našej kamennej predajni.

Požičovňa na viac dní je možná s dovozom na celom území Slovenska. 
 • Po dôkladnom zaškolení prácu s našou technikou zvládne naozaj každý, i ten, čo nepatrí do oboru. Vyčistite, prepláchnite, vydezinfikujte a odvápnite si vykurovacie systémy, radiátory, slnečné konektory, či vodovodné potrubie jednoducho sami, kedy vám to najviac vyhovuje!

Kompletná ponuka náradia a čistiacej techniky?

 

Požičovňa obsahuje

 
 • Požičovňa preplachovací kompresor na čistenie vykurovacích sústav
 • Požičovňa čerpadlo na čistenie, preplachovanie a údržbu solárnych kolektorov
 • Požičovňa čerpadla na odvápnenie vykurovacích systémov

Požičovňa náradia ponúka na prenájom systémy na čistenie vykurovacích a vodných systémov. Do požičovne sme zaradili preplachovací kompresor Ropuls značky Rothenberger, ktorý pracuje na princípe stlačeného vzduchu. Hlavnú úlohu zohráva pri čistení podlahového kúrenia a potrubia pitnej vody. Preplachovanie, ochrana, čistenie a konzervácia podlahového kúrenia a trubiek pitnej vody je maximálne pohodlná. Odporúčame využívať preplachovací kompresor až po odbornej konzultácii.Požičovňa náradia ponúka na prenájom čerpadlo na čistenie, preplachovanie, plnenie a odvzdušňovanie slnečných kolektorov. Ocení ho každá osoba a firma, ktorá má problém so starými slnečnými kolektormi. Čerpadlo na čistenie slnečných kolektorov je výhodné z hľadiska údržby systému a efektivity energie. 
 

1. Požičovňa preplachovací kompresor na čistenie podlahového kúrenia a trubiek pitnej vody
 

Mechanické čistenie vzduchom a vodou
Pri čistení preplachovacím kompresorom hovoríme o mechanickom čistení. Mechanické čistenie potrubia pozostáva z čistenia na princípe nárazov vzduchu. Vzduch, voda a poprípade chémia sa zmiešavajú a strhávajú nánosy vodného kameňa a iného znečistenia v potrubí. Preplachovanie a čistenie trubiek kúrenia je možné približne v okruhu 100 m. Pri čistení odporúčame čistiť jeden okruh, potom druhý a následne ostatné. Rozloženie čistenia na viac okruhov považujeme za logické a efektívne. Medzi prednosti preplachovacieho kompresora patrí jeho kompaktnosť a funkčnosť v 3 použitiach- preplachovanie, čistenie a dezinfekcia rozvodov pitnej vody.
 
Striedavé rázové vlny pre lepšie čistiace výsledky
Kompresor umožňuje vykonávať čistenie viacerými spôsobmi. Pri čistení používame aj striedavé nárazové vlny vzduchu, ktoré sa zmiešavajú s vodou. Náraz vzduchu a vody lepšie čistí a strháva znečistenie. Odporúčame vykonávať až po prvom základnom čistení.
 
Chemické čistenie a ochrana tepelných okruhov
Chemické čistenie je možné vykonávať pomocou chémie, ktorá je špeciálne určená na čistenie rozvodov trubiek pitnej vody a na čistenie trubiek podlahového kúrenia. Chémia je použiteľná na strhávanie a čistenie vodného kameňa. Iný typ chémie je vhodný na údržbu rozvodov a posledný typ je vhodný na konzerváciu.
 
Preplachovací kompresor v praxi


Cena: 60 € + dph/24 hod, Cena víkend 60 € bez dph; záloha 200 €
*chémia na objednávku podľa typu prác
 
Parametre:
Pripojenia potrubia R 1´´ Gk- napojenie
Max. priemer potrubia: DN 65/2´´
Max. prietok: 5m³/h
Max. tlak vody: 7 bar
Max. teplota vody: 30 stupňov
Spôsob ochrany: IP 22
Spätné zadržanie častíc: 0,3 µm kompresor
Max. tlak: 8 bar
Výkon motora: 1,5 kW
Sieť: 230 V – 50 Hz
Rozmery prístroja: 630x380x340mm

 

2. Čerpadlo na odvápnenie systémov

Čerpadlo na odvápnenie Rocal Rothenberger vhodné na odvápnenie kotlov, bojlerov, výmenníkov tepla, systémov na chladenie, radiátorov. Odvápňovacie čerpadlo umožňuje odstrániť silné usadeniny a znečistenie v rúrach. Odporúčam používať teplú vodu pri čistení až do 50 Celzia. Stroj je v plnom vybavení s príslušenstvom. Čerpadlo je vhodné pre bežné systémy do 300 l. Neváhajte si ho u nás požičať pre rýchle odvápnenie a plnenie vykurovacích systémov.
 
Technické parametre
Prietok 40 l/1min
Tlačná výška 10m
Výkon motora 150 Watt
Objem nádrže 15l
Dovolené teploty 100 Celzia

Cena: 40 € bez dph/24h
Cena víkend 60 € bez dph
Záloha: 100 €

 

3. Požičovňa čistenie, preplachovanie a údržba slnečných kolektorov

Požičovňa našej firmy disponuje strojom Rosolar Rothenberger, ktorý veľmi účinne plní slnečné kolektory. Jeho využitie je univerzálnejšie, keďže pomocou tohto prístroja vieme preplachovať a odvzdušňovať slnečné kolektory. Rosolar pracuje na princípe čerpadla, ktoré umožňuje vykonávať efektívny tok. Čerpadlo je odolné voči vysokým teplotám a veľmi dobre odplavuje malé častice. Požičovňa systémov na čistenie solárnych panelov a čistenie slnečných kolektorov si vyžaduje odborným prístup. 

Prečo by sme mali čistiť solárne panely a solárne konektory? Naša odpoveď je jednoduchá ako pri čistení podlahového kúrenia. Energia, čas a peniaze investované pri neefektívnom využití energie je na škodu vecí. Solárne panely a slnečné kolektory v prípade znečistenia neprodukujú toľko energie ako by mali. Vplyvom znečistenia dochádza ku korózii a opotrebeniu. Čisté solárne panely a čistené slnečné kolektory pracujú omnoho efektívnejšie a energia z nich pri 100% prevádzke bude hneď viditeľná. 
 
Cena 60 € bez dph/24hod; cena víkend 60 € bez dph; záloha 300 € 
Technické parametre
teleskopická rukoväť výškovo nastaviteľná od 76 do 110cm
Objem nádrže 30l
Hadia dĺžka 2x3m
Prípojka 1/2´´
Dovolené teploty 100 Celzia

 

Prečo kupiť a požičať prístroje na čistenie a údržbu kúrenia a slnečných kolektorov Ropuls Rothenberger?

 

Disponujeme kamennou predajňou 
Dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva
Je lepšie požičať a následne možno kúpiť
Malé, kompaktné stroje nenáročné na obsluhu
Ošetrené a prečistené trubky podlahového kúrenia sú zbavené vodného kameňa
Na výber čistenie s chémiou a bez chémie


 

Benefity preplachovacieho kompresora a čističa slnečných kolektorov

 
 • kvalitná značka Rothenberger
 • 3 funkcie- preplachovanie, čistenie, dezinfekcia
 • cielené nárazy vzduchu = lepší výsledok
 • záber čistenia cca 100 m okruhu pri Ropuls
 • úspora peňazí na kúrenie
 • hadice odolné voči 100 Celzia pri Rosolar
 • robustné a kvalitné čerpadlá
 • výsledkom je efektívnejší vykurovací systém

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 27 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.