Požičovňa náradia

Požičovňa vysávačov na explozívny prach, azbest, olej a nebezpečný odpad Bratislava, Trenčín, Liptovský Mikuláš

Výbušný prach prachových tried St 1, St 2, St 3 v zóne 22 Strelný prach, horľavý prach, výbušné látky v zóne 22 Explozívny prach v zóne 22 Azbest, výbušný, rakovinotvorný prach. Pre extra citlivé prostredia. Olej a korozívne médiá

Požičovňa priemyselných vysávačov Bratislava, Liptovský Mikuláš na explozívny prach, horľavý prach, nebezpečné zdraviu škodlivé častice, olej a azbest ponúka špičkové vysávače s maximálnou ochranou. Robustné priemyselné vysávače vám vieme priviezť do nasledovných miest a ich blízkych okolí: Poprad, Prešov, Banská Bystrica, Ružomberok, Trenčín, Žilina, Čadca, Nové Zámky, Nitra, Prešov, Kežmarok, Košice. Kompletná ponuka náradia a čistiacej techniky?

Vysávače sú skonštruované pre kompletnú ochranu pred explóziou s antistatickým systémom. Vysávače na prenájom sú vhodné na vysávanie nebezpečných častíc prachovej triedy M a prachovej triedy H. Na požičovňu pre vysávanie nebezpečných kvapalín, vysávanie azbestu a nebezpečného prachu sme pre vás pripravili viaceré verzie. Prvá verzia je malý vysávač vhodný na azbest a tekutiny. Druha väčšia verzia vysávača je vhodná na priemyselnejšie prevádzky, kde je riziko explózie. Tretia verzia je špičkový veľký priemyselný vysávač na tekutiny, olej a nebezpečné kvapalné látky. Všetky naše vysávače sú otestované a spĺňajú všetky kritéria pre nebezpečné prachové triedy M, H. 

Kompletnú ponuku priemyselných vysávačov nájdete v ponuke požičovňa priemyselných vysávačov

Naša firma požičiava vysokotlakové čističe do rizikového a výbušného prostredia, ktoré sú prispôsobené daným podmienkam. Pre požičovňu tlakových čističov kliknite na stránku profesionálne tlakové čističe na prenájom

Neváhajte sa pozrieť aj na našu požičovňu mobilných dieslových agregátov (kompresor, elektrocentrála)

Klasifikácia prachových tried
 

Trieda prachu L
Prachová trieda L sa vyznačuje ako typ prachu a znečistenia, ktorý nie je veľmi nebezpečný. Ide o menej nebezpečné častice prachu. Pre všetky prachy s HHPM > 1 mg/m3 môže byť maximálna priepustnosť vysávača 1%.

 
Trieda prachu M
Prachová trieda M sa vyznačuje tým, že prachové častice sú stredne nebezpečné. Pre všetky prachy s HHPM > 0,1 mg/m3 a pre drevený prach. Maximálna priepustnosť vysávača môže byť 0,1% ! Pre tieto vysávače sa kladie vysoký dôraz na filtráciu.

 
Trieda prachu H
Prachová trieda H je definovaná ako trieda s najvyšším rizikom nebezpečenstva. Pre tento fakt sa kladú najvyššie požiadavky na bezpečnosť a filtráciu vysávača. Pre všetky prachy s HHPM < 0,1 mg/m3 (vrátane rakovinotvorných prachov, prachy s klíčkami/baktériami) smie byť maximálna priepustnosť vysávača 0,005% !

 
Čo všetko môžeme vysávať?
  1. Vysávanie nebezpečných suchých látok
Strelný prach, horľavé výbušné látky, drevný prach, lak, horľavý prach, sulfenax, flock, azbest, iný škodlivý prach prachovej triedy M a prachovej triedy H, iné podľa požiadavky.
 
  1. Vysávanie nebezpečných tekutín a ropných látok
Olej, ropné látky, kvapaliny do chladiacich systémov, iné výrobné kvapaliny
 

 

1. Priemyselný vysávač IV 60/24 - 1 M B1 Kärcher pre výbušný prach prachových tried St1, St 2, St 3 v zóne 22


Stroj na vysávanie IV 60/24 – 1 M B1 je robustný priemyselný vysávač, ktorý je skonštruovaný špeciálne pre nebezpečné prachové triedy v zóne 22. Všetky komponenty a príslušenstvo sú schválené pre triedu B 1. Vysoký sací výkon zabezpečuje radiálna výveva. Stroj umožňuje nepretržité vysávanie. Separácia prachu je zabezpečená cyklónovým odlučovačom. Dlhé pracovné intervaly zabezpečuje filter s veľkou filtračnou plochou a efektívnym odlučovacím výkonom. Vysávač odporúčame na požičovňu v prípade, že sa jedná o väčšie a náročnejšie znečistenie. V prípade prenájmu vysávača na nebezpečné častice odporúčame používať ochranný odev a masky na dýchanie. 
 
Cena dohodou

 
Technické parametre
Príkon v prevádzke 2,7 kW
Prietok vzduchu 65/234 l/s
Vákuum 240/24 Kpa
Objem nádoby 60 l
Prachová trieda filtra M
Hladina akustického tlaku dB (A) 71
Priemer príslušenstva 51mm
Hmotnosť 100kg
Rozmer 920 (d) x 640 (š) x 1820 (v)
 

2. Priemyselný vysávač NT 80/1 B 1 M S Kärcher na vysávanie strelného prachu, horľavého prachu a výbušných látok v zóne 22 

 
Požičovňa priemyselných vysávačov na horľavý a výbušný prach zaradila do svojej požičovne Kärcher vysávač, ktorý disponuje 80l nádobou a 1x turbínou. Priemyselný Kärcher vysávač NT 80/1 B1 M je vhodný na vysávanie strelného prachu, výbušných a horľavých látok. Vysávač disponuje certifikáciou IP 54, ktorá ho predurčuje pre rôzne špecifické práce. Vysávač Kärcher na výbušný a horľavý prach disponuje kompaktným krytom turbíny s filtrom nasávaného vzduchu. Filter je prachovej triedy M. Vysávač je možné prevádzkovať iba vtedy, ak je dostatočný stav hladiny vody. Kärcher vysávač je vyrobený ako kompletne vodivý tj. antistatický. Prístroj na vysávanie je maximálne kvalitný, o čom svedčí aj robustný podvozok a kovový rám. O vysoko inovatívnej technike Kärcher značí aj ukazovateľ stavu filtra, ktorý oznamuje kedy je potrebné vymeniť filter za nový.
 
Cena dohodou 
Technické parametre
Objem nádoby 80l, prietok vzduchu 56 l/s, príkon 1380 W, napätie 220 V


3. Priemyselný vysávač NT 75/1 Me Ec H Z 22 Kärcher na vysávanie epxlozívneho prachu v rizikovej zóne 22

 
Požičovňa priemyselných vysávačov Bratislava, Trenčín, Liptovský Mikuláš zaradila do svojej ponuky Kärcher vysávač, ktorý je schopný vysávať v priestoroch, ktoré sú ohrozené explóziou. Vysávač NT 75/1 Me Ec H Z 22 Kärcher je vhodný na vysávanie explozívneho prachu v silne znečistených priestoroch. Tento prístroj Kärcher je vhodný na 100% odstránenie škodlivého prachu v prachovej triede H. Pohon vysávača Kärcher je bez uhlíkových kief, čo umožňuje prevádzku viac ako 5000 hodín. Tento vysávač sa hodí aj na vysávanie azbestu a ponúka vysávanie iných nebezpečných prachových častíc. Príslušenstvo vysávača je antistatické. Likvidácia nebezpečného odpadu je maximálne bezpečná prostredníctvom bezpečnostných filtrov a vreciek na vysávanie. Neváhajte si zakúpiť alebo požičať tento vysávač, ktorý maximálne chráni zdravie pri práci.
 
Cena dohodou


Technické parametre
Prietok vzduchu 61 l/s, objem nádoby 75 l, príkon 1000 W, napätie 220 V, hmotnosť 28kg

 

4. Priemyselný vysávač NT 35/1 Tact Te H Kärcher na vysávanie azbestu a priemyselný vysávač IVC 60/12 EC EC H Z 22 pre vysávanie zdraviu škodlivého, rakovinotvorného a výbušného prachu.

 
Na prenájom sme prichystali robustný vysávač, ktorý je schopný vysávať kvapaliny a suché znečistenie ako je azbest. Kompletný vysávač na požičovňu je vhodný na vysávanie prachových častíc triedy H a odporúčame aj na vysávanie azbestu. Vysávač obsahuje antistatický systém, ktorý je uzemnený až po hrdlo sacej hadice. Prístroj obsahuje elektrickú zásuvku pre zapojenie elektronáradia. Tento typ vysávača odporúčame pre menšie práce. 
 
Cena: 40 eur bez dph/24 hod; cena víkend 60 eur bez dph
Záloha: 300 eur
Nutnosť zakúpiť špeciálne filtračné vrecká na nebezpečný odpad
 
Technické parametre
Prietok vzduchu 74 l/s
Vákuum 254/25,4 Kpa
Objem nádoby 35 l
Maximálny príkon 1000 W
Priemer príslušenstva 35mm
Hladina akustického tlaku 67 dB (A)
Frekvencia (Hz) 50 – 60
Napätie 220 – 240 V
Hmotnosť 13 kg
Rozmery 517 (d) x 375 (š) x 572 (v)Priemyselný vysávač IVC 60/12 - 1 EC Z 22 pre vysávanie zdraviu škodlivého a rakovinotvorného prachu. Zároveň môžeme vysávať azbest a horľavý prach. Je to naša špička vysávačov, ktoré sú vhodné na extra citlivé prostredia. 

Cena: 60 Eur bez dph/24h, cena víkend 90 Eur bez dph, záloha 300 Eur
*nutnosť zakúpiť vrecká na vysávanie

Parametre:
Druh prúdu 220 – 240V
Prietok vzduchu 140 l/s
Vákuum kPa 223/22,3
Objem nádoby 60l
Príkon 1 kW
Hmotnosť 59 kg
 

 

5. Priemyselný vysávač na nebezpečné kvapaliny a olej IVR- L 120/24-2 Tc Me Dp Kärcher so zabudovaným sudovým čerpadlom

 
Požičovňa priemyselných vysávačov Bratislava, Trenčín, Liptovský Mikuláš zaradila do ponuky aj vysávač na olej. Perfektný kompaktný vysávač s 120 l nádobou na kvapaliny. Odporúčame vysávať rôzne typy nebezpečných kvapalín. Prístroj je maximálne utesnený. Vysávač pri práci umožňuje vyliať kvapalinu pomocou svojho výklopného podvozku. Kvapalinu môžete tak isto vypustiť hadicou, ktorá sa nachádza na spodnej časti stroja. Prístroj umožňuje vysávať aj pevné látky väčšieho priemeru ako sú  piliny a špony. Sudové čerpadlo, ktoré je pripevnené na nádobe odsáva nasaté kvapaliny preč. Požičanie vysávače odporúčame na intenzívne a náročné používanie. 
 
Cena dohodou
 

 
Dodatočné vybavenie vysávača
Stroj obsahuje zabudované sudové čerpadlo na kontinuálne odvádzanie kvapaliny
 
Technické parametre
Druh prúdu 1/220/240/50/60 Ph/V/Hz
Objem nádoby 120 l
Prietok vzduchu 148/532 l/s
Vákuum 235/23 k/Pa
Priemer príslušenstva 52mm


 
 
 

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 27 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.