Naše profesionálne služby

Ekologické odstraňovanie buriny horúcou vodou

Rodinná firma IB Rein, špecialista na ekologické čistiace metódy je na trhu už od roku 1994. Poskytujeme svoje služby širokej verejnosti od domácností, cez firmy, komunálnu sféru, štátnu správu, priemysel a výrobu. Sme zameraní na detailnosť, kvalitu a spokojnosť každého zákazníka, aj preto sa radíme k najflexibilnejším a najspoľahlivejším čistiacim a upratovacím firmám na Slovenskom trhu. 
 
V súčasnej dobe je mimoriadne dôležité dbať prírodu a životné prostredie ako také, preto sme do svojho portfólia implementovali množstvo inovatívnych, moderných a pokrokových čistiacich postupov, či metód ekologického charakteru. Všade tam, kde to bolo možné sme chémiu vylúčili a nahradili bio prírodnými variantami. Dnes sú v našom portfóliu medzi pilotnými ekologickými čistiacimi prácami vysokotlakové čistenie horúcou vodou a parou, tryskanie suchým ľadom, čistenie laserom alebo pieskovanie sódou, či orechovou škrupinkou.
 
  • Ekologické ničenie a likvidácia buriny
Hľadáte efektívny spôsob, akým bojovať proti burine prírodne a ekologicky, bez použitia umelých látok , chémie, soli či octu? Pýtate sa, aký je najlepší postrek na burinu? Zvoliť najlepší prípravok na odstránenie buriny je pre mnoho ľudí ťažkým orieškom. Ukážeme vám ako ľahko a efektívne bojovať proti burine prírodným spôsobom.

Chémia na odstránenie buriny je dlhoročnou istotou pri jej odstraňovaní a likvidácii. Niekto používa ocot proti burine, či iný domáci postrek na burinu s obsahom soli, prípravku na umývanie riadu, apod. My však máme účinný prípravok na ekologické ničenie buriny, a to bez nutnosti použitia chémie, herbicídov, či pesticídov. Náš mechanický odstraňovač buriny nevyužíva ani kvapku žiadnej agresívnej látky, ktorá by ohrozovala prírodu, životné prostredie, zdravie ľudí a zvierat. Odstraňovanie buriny je rýchle ľahké a bez chémie.

Ekologický postrek na burinu zabezpečuje náš vysokotlakový odstraňovač buriny, prostredníctvom silného tlaku horúcej vody a pary. Náš najlepší bio postrek na burinu dosahuje teplotu až do 98 °C, čo spoľahlivo zabezpečí zničenie i tej najsilnejšej buriny. 


 
  • Aplikácia ekologického postreku na burinu 
Je nutné si predstaviť, akým spôsobom sa realizuje likvidácia buriny v našom ekologickom podaní a ako funguje v praxi bez chemický odstraňovač buriny.

Burina je silný nepriateľ, ktorý sa vie spravidla veľmi rýchlo vrátiť, ak jej odstránenie nie je vykonané správne a profesionálne. Je nutné mať kvalitnú výbavu a náradie na odstraňovanie buriny, no netreba ani zabúdať na odborné vykonanie prác.

V prípade ekologického ničenia buriny gro úspechu spočíva v správnom aplikovaní horúcej vody a pary až ku koreňu rastliny tak, aby bola burina kompletne zlikvidovaná, nie iba jej časť alebo vrchná, viditeľná časť. Aplikácia horúcej vody je nutná až pod zem, ku koreňom. Dôležité je dodržať dostatočný čas jej pôsobenia, ak by sme horúcou vodou iba prešli popri koreňoch, horúca voda by nestihla správne pôsobiť, a teda s najväčšou pravdepodobnosťou by výsledný efekt nebol dostatočný alebo žiadny. Ďalším kľúčovým úspechom je zvolenie správnej a dostatočnej teploty horúcej vody, aby zabezpečila výsledok. 


 
  • Za aký čas vidíme výsledok kropenia buriny horúcou vodou?
Výsledok nie je viditeľný okamžite. Efekt odstraňovania buriny je pozorovateľný spravidla do 5 dní odo dňa aplikácie horúcej vody a pary. Odburinenie je úspešné v prípade, že sa burina zo zelenej farby zmení na uschnutú žltú farbu a nebude schopná ďalšieho rastu. Takto uschnutá burina ostane naďalej súčasťou poľa, pričom nebude predstavovať pre plodiny žiadne nebezpečenstvo alebo ju môžete jednoducho vytrhať, bez obáv z jej ďalšieho rastu. 

 
  • Kde je možné ekologický postrek využiť?
Niet pochýb o tom, že ekologický odstraňovač je najlepší postrek na burinu vôbec. Má široké uplatnenie ako napríklad postrek na burinu v tráve a trávniku, na zámkových dlažbách, v prerastených asfaltových chodníkoch, terasách, na námestiach a v iných častiach komunálnej sféry. Ideálny je i ako postrek na burinu pred sadením, či už v poľnohospodárstve, záhradkárstve, vinohradníctve alebo ovocinárstve. Zbavte sa buriny ešte pred výsadbou! Uľahčite si tak neskoršiu prácu a pre plodiny zabezpečíte hladký, ničim neohrozujúci rast. Kropenie buriny, trávy a plevela je účinné na niekoľko mesiacov, to znamená, že pestovanie akýchkoľvek plodín, rastlín a stromov bude počas celého vegetačného obdobia bez ohrozovania invazívnymi rastlinami. 
 
  • Odburinenie zámkových dlažieb a mačacích hláv
Bio postrek na burinu je možné využiť i v prípade odstraňovanie prerastenej buriny a trávy z dlažieb v rodinných domoch, v okolí firiem, priemyselných a výrobných hál alebo v komunálnej sfére. Skôr, či neskôr bude každý dláždený priestor čeliť v špárach tráve a burine. Či už sa jedná o kamenné dlažby a dlaždice, zámkové dlažby alebo mačacie hlavy horúcu vodu vieme aplikovať za pomoci mechanickej vysokotlakovej techniky kdekoľvek. Ekologické ničenie buriny je úspešné vo všetkých prípadoch na celú sezónu. Zabezpečíme vám čisté a reprezentatívne priestory, bez otravnej buriny a trávy. 

Ak pre vás bola doteraz jediná voľba chémia na odstránenie buriny, vyskúšajte lepšiu a inovatívnejšiu metódu, za ktorú sa vám príroda zaručene poďakuje. V konečnom dôsledku pomôžete i sebe, pretože chémia, herbicídy a pesticídy nevplývajú negatívne len na životné prostredie, ale i ľudské zdravie a zvieratá. 

Likvidácia buriny ekologickým postrekom nebola nikdy jednoduchšia. Aplikácia horúcej vody a pary na odburinenie je najlepší, najefektívnejší a pre prírodu najideálnejší spôsob odstraňovania buriny, trávy a plevelu, preto naše služby sprístupňujeme širokému územiu Slovenska pre mestá a ich okolie: Bratislava, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.
 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.