Naše profesionálne služby

Ekologické čistenie v komunálnej sfére

Čistenie komunálnej sféry je neoddeliteľnou súčasťou pre zachovanie poriadku, čistoty, estetického vzhľadu miest a obcí, a kvality života ľudí. Verejné priestranstvá predstavujú často veľké plochy, na ktorých sa počas dňa nachádza množstvo ľudí, prípadne sú to miesta v blízkosti zelených plôch, preto sme sa rozhodli tieto priestory čistiť a dezinfikovať výlučne ekologickou cestou, bez použitia chémie, k čomu nám pomáha vysokotlakové čistenie horúcou vodou a parou.

Znečistenie pochádza z rôznych príčin. Buď je vyprodukované prirodzene, a to počasím, prírodou alebo striedaním ročných období, no o mnoho z nich sa zapríčinia práve ľudia. Uvedomujeme si potrebu čistenia tejto sféry, preto sme sa stali profesionálmi v odstraňovaní každého znečistenia komunálneho prostredia. Bez problémov vyčistíme a vyzametáme verejné priestranstva od rôznych usadenín, žuvačiek, prerastenej buriny, a to na každom type podlahy, či už sa jedná o prírodný alebo umelý kameň, betón, dlažby, alebo dlaždice. Poradíme si aj so znečistením na fasádach budov ako sú grafity a rôzne iné usadeniny, často nahromadené rokmi.

Nový vzhľad vrátime fontánam, sochám, historickým pamiatkam, apod. Postaráme sa o verejnú zeleň, pokosíme trávu, zrežeme a upravíme stromčeky. Potrebujete odstrániť dopravné značenie na ceste, chodníkoch alebo parkoviskách? Rýchlo Vás ich zbavíme. Máte problém s verejnou kanalizáciou? Kompletne zmonitorujeme potrubie a profesionálne ho vyčistíme aj od toho najväčšieho upchatia. V zime ho navyše bez problémov rozmrazíme. Všetko čistenie je maximálne ekologické, realizované výhradne horúcou vodou alebo parou, bez použitia chémie

Firma IB Rein je pripravená zdolať každú výzvu. Detailne a precízne vyčistiť každý znečistený povrch. Na trhu sme už od roku 1994 a za túto dobu sme nadobudli neskutočné množstvo skúsenosti, vďaka ktorým dnes vieme ponúknuť profesionálne vykonanú prácu so špičkovými výsledkami zameranými na detail a spokojnosť zákazníka.


 
  • Ekologické čistenie v komunálnej sfére
Komunálna sféra znamená koncentráciu vyššieho počtu ľudí, reštauračné zariadenia, občerstvenia a zelené plochy, napríklad v parkoch, na námestiach alebo iných miestach. Z toho dôvodu citlivo pristupujeme k voľbe spôsobu čistenia tohto prostredia. Ako zástancom ekológie nám mimoriadne záleží na spôsobe čistenia týchto priestranstiev, preto sme z našich čistiacich postupov vylúčili väčšinu chémie.

Všade tam, kde je to možné používame výlučne ekologické postupy, aby sme nespôsobovali zbytočné znečisťovanie mestských a obecných priestorov, a nezaťažovali životné prostredie. V komunálnej sfére sme vsadili na vysokotlakové čistenie horúcou vodou, ktoré sa ukázalo ako najuniverzálnejší spôsob čistenia komunálnej sféry, napríklad dlažieb, betónových priestranstiev, fasád, ale aj dekoru.

Pri ťažšom znečistení v podobe zažratých usadenín, vodného kameňa, hrdze, apod. pristupujeme k čisteniu suchým ľadom alebo pieskovaním – otryskávaním povrchov sódou, či orechovou škrupinkou. Pri grafitoch a inom odolnom znečistení na stenách a fasádach je našim spoľahlivým pomocníkom bezprašné pieskovanie.
 
  • Vysokotlakové čistenie horúcou vodou a parou
Čistenie horúcou vodou pri vysokom tlaku sa mimoriadne osvedčilo ako spoľahlivý a efektívny spôsob čistenia znečistených povrchov v komunálnej sfére a pri verejných priestranstvách. K tomu, aby sme špičkovo odstránili znečistenie nám stačia iba naše robustné vysokotlakové čističe, ktoré zohrejú vodu až na 155 °C. Následne ju pod silným tlakom vháňajú priamo na znečistený povrch. K čisteniu dochádza okamžite, vďaka čomu je táto metóda mimoriadne rýchla efektívna. Nešetrí iba životné prostredie, ale aj čas a finančné prostriedky.

Disponujeme studenovodnými aj horúcovodnými tlakovými čističmi produkujúcimi tlak až do 1000 barov. Okrem vody používame na čistenie priestranstiev taktiež horúcu paru.

Vysokotlakové čistenie používame pri čistení námestí, ulíc, chodníkov, parkovísk, promenád, nábreží, verejných priestranstiev, terás, schodísk, oddychových priestranstiev v parkoch, prístupových ciest, ihrísk, cestných komunikácii, ale aj fasád budov. Poradíme si aj s čistením fontán, sôch, historických pamiatok, apod. Čistíme a dezinfikujeme detské ihriská, workoutové priestranstvá, vonkajšie športoviská, a iné. Vodný lúč si poradí s nánosmi a usadeninami biologického charakteru, s farbami, lakmi, hrdzou a koróziou, cementom, ale aj žuvačkami.


 

1. Čistenie a odstraňovanie žuvačiek z verených priestranstiev

 
Ak Vás trápia na chodníkoch, námestiach alebo v uliciach nalepené žuvačky, aj s nimi si spoľahlivo poradíme vďaka vysokotlakovému horúcovodnému čisteniu. Tejto škaredej ozdoby zbaví každé priestranstvo rýchlo, jednoducho a plne ekologicky.


 

2. Ekologické čistenie podláh bez chémie


Sme profesionáli v čistení podláh, a to nielen interiérových, ale aj exteriérových. V komunálnej sfére, na terasách, chodníkoch, parkoviskách, námestiach a iných priestranstvách možno badať najmä zámkové dlažby, ktoré sú často znečistené od usadenín a rôzných nánosov, farieb po maľovaní, prerastá cez ne burina alebo prírodné znečistené, najmä po zime. Venujeme sa hĺbkovému čisteniu a umývaniu exteriérových podláh a dlažieb ekologickou cestou, to znamená, že na to, aby sme dokonalo vyčistili aj tie najšpinavšie podlahy nepotrebujeme žiadnu chémiu. K čisteniu využívame iba silu tlaku a horúcej vody alebo pary, čo skutočne ocení najmä životné prostredie. Táto metóda je mimoriadne rýchla a efektívna, pričom dokáže odstrániť aj tie najnedostupnejšie a najužšie miesta ako sú napríklad špáry. Čistenie pary má navyše dezinfekčný účinok. Takto čistíme aj ostatné povrchy v exteriéry, ako sú rôzne dlažby z prírodného alebo umelého kameňa, mačacie hlavy, kamenné múry, dlaždice, betónové plochy a pod. Pri čistení využívame výlučne našu vlastnú kvalitnú vysokotlakovú techniku.

Podlahy z prírodného kameňa čistíme detailne a precízne diamantovým čistením, ktoré je odlišné od klasického čistenia a vyžaduje si profesionálny prístup. Diamantovou čistiacou technikou čistíme napríklad podlahy z mramoru, žuly, travertínu, terazza, alebo iných prírodných kameňov. Ideálne je pri čistení ulíc, námestí, chodníkov, nábreží, promenád a iných priestranstiev, kde sa nachádza povrch z prírodného kameňa. Diamantové čistenie je realizované prostredníctvom diamantových padov, obsahujúcich špeciálne vlasy rôznej zrnitosti, ktoré sú účinné pri obnove a leštení povrchov. Na povrchy v exteriéry doporučujeme po čistení realizovať ošetrenie kameňa v podobe impregnácie, z dôvodu zachovania vzhľadu a prevencii pred poškodením, keďže sa jedná o neustále namáhané povrchy. Vhodná je i penetrácia a upchávanie pórov, na konzerváciu kameňa a zachovanie pôvodného vzhľadu. Tento spôsob čistenia si vyžaduje dlhší čas čistenia, preto práce trvajú aj niekoľko hodín. Vhodné je najmä na miestach, ktoré slúžia na reprezentačné účely a vyžadujú si vysokú mieru estetickosti. 
 

3. Odstraňovanie buriny zo zámkovej dlažby, dlažieb a mačacích hláv


Častým problémom sú prerastené chodníky a verejné priestranstva od buriny alebo trávy. Nedá sa nim nijako zabrániť a každoročne kazia dojem a komplikujú situáciu nejednému mestu, či obci. Čistenie a odstránenie buriny sa môže zdať byť náročné a komplikované, no my máme rýchle, jednoduché a efektívne riešenie. Opäť nám pri ňom pomáha vysokotlaková technika so silným tlakom horúcej vody alebo pary. Tým, že je metóda ekologická, nevyžaduje si použitie chémie, neznečisťuje životné prostredie, čím je ideálna na čistenie v ľudnatej komunálnej sfére. Výsledok vidíte ihneď. Účinné je aj na odstraňovanie ostatných biologických nánosov ako sú machy, lišajníky, riasy a podobne.


 

4. Ekologické odstraňovanie a likvidácia buriny z poľnohospodárstva, vinohradníctva a záhradiek


Burina, každoročný problém všetkých poľnohospodárov, ovocinárov, vinohradníkov, či záhradkárov. Každý hľadá najefektívnejší a najlepší postrek na burinu. Presvedčíme vás o tom, že prípravok na ničenie buriny nemusí nutne obsahovať chémiu a iné umelé, pre prírodu, ľudské zdravie, či zvieratá nebezpečné látky. Chémia na odstránenie buriny je presne to, čoho sa snažíme vyvarovať a nahradiť ju ekologickým spôsobom. Likvidácia buriny tak už viac nebude pre prírodu zaťažujúca. Ekologické ničenie buriny realizujeme mechanicky, prostredníctvom našej vlastnej vysokotlakovej techniky výlučne horúcou vodou a parou. Mechanický odstraňovač buriny je náš spoľahlivý a účinný ekologický postrek na burinu, ktorý s ňou zatočí skutočne jednoducho. 

Bio postrek na burinu je nutné aplikovať precízne až ku koreňom, tak aby burina kompletne vyhynula. V opačnom prípade by mohla opäť veľmi rýchlo vyrásť. Ekologické ničenie buriny spočíva v aplikovaní horúcej vody, ktorá docieli vysušenie celej rastliny, a tým zamedzí jej ďalší rast, či rozširovanie sa smerom do okolia. Odstraňovač buriny zabezpečí vyschnutie celej rastliny do niekoľkých dní. Po dobu približne piatich dní môžeme pozorovať výsledok, kedy sa zo zelenej farby premení burina na usušenú a vyschnutú žltú, až hnedú farbu. Po tomto sfarbení môžeme konštatovať úspešnú aplikáciu ekologického postreku na burinu a definitívnu likvidáciu nežiaducej buriny na niekoľko mesiacov, ba dokonca počas celej doby pestovania v sezóne. 

Vedeli ste. že náš bio postrek na burinu je mimoriadne vhodný realizovať ako postrek na burinu pred sadením, skôr ako plodiny zasadíte, prípadne rastlinky vyrastú? Najmä pre potreby poľnohospodárstva, pestovania plodín v domácich záhradách, skleníkoch a na iných plochách je to vynikajúcou, priam najlepšou voľbou. Ekologický postrek na burinu takto aplikujete do pripravenej pôdy ešte pred samotným sadením. Vyhnete sa rýľovaniu, okopávaniu, odstraňovaniu plevelu a všetkým zdĺhavým a namáhavým prácam s odstraňovaním buriny a trávy z poľnohospodárskej a pestovateľskej pôdy. Zabezpečíte tak bezstarostné pestovanie obilnín, ovocia, zeleniny, či kvetov počas celého vegetačného obdobia. Postrek na burinu vďaka včasnej aplikácii nebude nutné aplikovať v čase, keď už bude rastlinka vyrastená. Burina jej nebude odoberať potrebné živiny a zároveň nebude ohrozovaná prípadným postrekom a likvidáciou buriny v podobe horúcej vody a pary. 

Náš najlepší postrek na burinu vieme aplikovať i v prípade výskytu okolo už existujúcich rastlín a stromov. Je však nutné dbať na precíznosť a opatrne pristupovať ku každej aplikácii prípravku na odstránenie buriny, aby neboli spálené korene, či steblá pestovaných rastlín. Ekologické odstránenie buriny by mal realizovať odborník a profesionál v svojom obore, ktorý vie najlepšie, akú teplotu vody a pary použiť. Tiež presne ovláda, v akom odstupe od buriny je nutné odstraňovač buriny umiestniť tak, aby bola likvidácia buriny úspešná a nezlikvidovala sa miesto nej aj pestovaná rastlinka, či strom. 

Mimoriadne si dávame záležať na náradie na odstraňovanie buriny, techniku a strije, ktoré na práce používame. Mechanický odstraňovač buriny je možné využiť aj ako postrek proti burine v trávniku alebo postrek na burinu v tráve, na prerastené zámkové dlažby, asfalt, či betón. Odstránime burinu aj v prípade detských ihrísk, parkov, námestí, ciest, parkovísk, apod. Horúca voda a para je vynikajúci domáci postrek na burinu a účinnejší ako soľ, čistaci prostriedok alebo ocot proti burine. Prípravok na odstránenie buriny nemusí nutne obsahovať chémiu. Odburinenie môže byť plne ekologické použitím horúcej vody a pary. 


 

5. Odstraňovanie dopravného značenia


Ďalším mimoriadne efektívnym spôsobom, akým vieme využiť čistiacu silu ekologického vysokotlakového čistenia je odstraňovanie dopravných značení z ciest, ulíc, chodníkov, apod. Potrebujete odstrániť parkovacie značenie, meníte umiestnenie prechodu pre chodcov alebo potrebujete odstrániť značenia na peších zónach? Horúca voda rýchlo a ľahko odstraňuje rôzne farby zo všetkých povrchov. Sme tu pre Vás, rýchlo zasiahnuť a ekologicky odstrániť aj tie najsilnejšie a nečerstvejšie značenia.


 

6. Profesionálne zametanie verejných priestranstiev – ulíc, chodníkov, námestí


Čistenie verejných priestranstiev a komunálnej sféry nespočíva iba vo vysokotlakovom čistení, ale aj údržbe zametaním. Najmä cez jeseň alebo po zime je potrebné venovať zametaniu väčšiu pozornosť a nastoliť pravidelnosť. Veľmi vhodné je aj pri letnej údržbe. Disponujeme profesionálnou zametacou technikou, medzi ktorou je našim najnovším pomocníkom zametacie auto, ktoré si poradí s veľmi veľkými priestranstvami, ťažkým znečistením aj náročnejším terénom. Našej zametacej technike nerobí žiaden problém ani ťažké a náročné jednorazové zametanie, no sú vhodné aj na pravidelnú údržbu komunikácií, námestí, promenád, ulíc, apod. Okrem zametacieho auta a automatickej zametacej technike u nás nájdete aj šikovné ručné zametacie stroje, vhodné na rôzne veľké plochy a druhy znečistenia.
 

7. Kosenie trávnikov, údržba zelene, starostlivosť o trávnaté plochy


Okrem čistiacich prác poskytujeme profesionálnu údržbu zelených plôch v mestách a obciach. Nápomocní sme najmä v letných mesiacoch, kedy je potrebná pravidelná starostlivosť a udržiavanie estetického vzhľadu plôch. Práce realizujeme buď na jednorazovej alebo pravidelnej báze. Či už sa jedná o kosenie trávnikov, rezanie živých plotov, či stromčekov alebo o celkovú údržbu zelene a trávnatých plôch, sme pripravení zasiahnuť. Používame kvalitnú techniku z našich vlastných radov. Poradíme si s malými ale aj veľkými mestskými a obecnými plochami, no využiť naše služby môže úplne každý.
 

8. Ekologické bezprašné pieskovanie sódou


S ekologickým čistením pokračujeme ďalej. Bezprašné pieskovanie sódou je účinným prostriedkom v boji proti grafitom a iným nežiadúcim nánosom, či usadeninami. Bezprašné pieskovanie realizujeme na stenách a fasádach budov, kde veľmi rýchlo a ľahko odstraňuje ľahšie typy znečistenia, ako sú grafity, farby, laky, mastnoty, korózia alebo stopy po maľovaní. Asi sa pýtate ako môže byť pieskovanie bezprašné. Vďaka špeciálnemu boxu, ktorý je silno pripevnený na fasáde prebieha čistiaci efekt priamo vo vnútri boxu a sóda sa tak nedostane von do okolitého prostredia, čím zbytočne nevzniká znečistenie okolia. Čistenie sódou je ekologické, nepôsobí nežiaduco na životné prostredie, ani zdravie ľudí.
 

9. Čistenie verejnej kanalizácie v mestách a obciach


Sme profesionálmi v čistení a monitoringu verejných kanalizácii a potrubí. Vďaka našej profesionálnej krtkovacej technike a špičkovým monitorovacím kamerám sme pripravení zasiahnuť aj pri náročných druhoch upchatia a znečistenia. Chceme byť k dispozícii každému, preto máme široké spektrum krtkov, a to manuálnych, mechanických aj vodných, ktorí si poradia s každým priemerom potrubia. Čistenie verejnej kanalizácie býva často náročné, preto sme niekedy nútení pristupovať k frézovaniu alebo prerezaniu potrubia, aby sme znečistenie narušili a následne vysali. Poradíme si so silnými nánosmi a usadeninami, vodným kameňom, biologickým odpadom, papiermi, konármi, handrami alebo tukmi. Aj tu vieme využiť silu vysokotlakového čistenia. Silný vodný lúč nám vie pomôcť prerezať sa upchatým potrubím a odstrániť všetko znečistenie. Poradíme si aj s extrémne silným upchatím vďaka použitia tlaku od 500 – 1500 barov, a vďaka teplote od 90 – 155 °C, ktorú nám vysokotlakové čističe umožňujú odstránime aj tie najsilnejšie tukové a biologické nánosy.
 

10. Čistenie potrubia silným tlakom horúcej vody


Pred tým ako pristúpime k čisteniu kanalizácie realizujeme monitoring potrubia, aby sme zistili, akému druhu a rozsahu znečistenia čelíme. Naše monitorovacie kamery sú vhodné aj do tých najužších a najnedostupenejších priestorov, pripravené na kompletné zmapovanie.

V zimných mesiacoch vieme poskytnúť mimoriadne špecifickú službu – rozmrazovanie potrubia. Z dôvodu silných mrazov je možné, že kanalizačné potrubie zamrzne. Aj tu vďaka vysokotlakovej technike zasiahneme a potrubie spriechodníme. Rozmraziť dokážeme nielen potrubie, ale aj odkvapy a iné potrubia.

Čistenie, umývanie a zametanie verejných priestranstiev komunálnej sféry, ekologické odstraňovanie, ničenie a likvidáciu buriny, vysokotlakové čistenie zámkových dlažieb, asfaltu a betónu poskytujeme pre mestá a ich okolie: Bratislava, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.